Перевірте себе у базі Державного реєстру виборців

Кожен громадянин, який має зареєстроване місце проживання та досяг 18 років, є виборцем. Оскільки Державний реєстр виборців – це електронна база даних про виборців, то повинна гарантувати всім громадянам України, які мають право голосу, участь у виборах і референдумах, бо саме її відомості будуть використовуватись для складання списків виборців.

Державний реєстр виборців ведеться працівниками відділів ведення Реєстру постійно, а не тільки під час виборчих кампаній. Основні дії щодо ведення Державного реєстру виборців та підстави їх виконання визначають статті 16 та 17 Закону України «Про Державний реєстр виборців».

Робота полягає в регулярному поновленні бази даних – внесенні, знищенні записів та внесенні змін до персональних даних. Працівники відділів ведення Реєстру забезпечують також візуальний, тобто зоровий контроль за повнотою й правильністю даних, що вносяться до бази даних, у порядку, який встановлює Центральна виборча комісія.

Внесення достовірних персональних даних громадян, їх змін до Державного реєстру виборців можливе лише за умови наявності документального підтвердження підстав для виконання таких дій.

Законодавством передбачено подання відповідних документів як від керівників територіальних органів Державної міграційної служби, керівників відділів державної реєстрації актів цивільного стану, командирів військових частин, районних, міських судів, керівників органів охорони здоров’я, установ соціального захисту та сільських голів, так і безпосередньо від виборців.

Слід зазначити, що, відповідно до закону, виборці мають право знати про своє включення до Державного реєстру виборців, подавати свої персональні дані до органу ведення Реєстру, звертатися з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) себе до Реєстру, виправлення недостовірних відомостей Реєстру щодо себе.

Отже, закон дозволяє Вам, виборцям, особисто впливати на якість своїх персональних даних, внесених до Державного реєстру виборців, не обмежуючи можливість внесення змін лише ініціативою суб’єктів подання інформації для поновлення персональних даних Державного реєстру виборців.

Перевірити себе у Державному реєстрі Ви можете, звернувшись до відділу ведення Державного реєстру виборців Ізмаїльської райдержадміністрації за адресою: м.Ізмаїл, пр.Суворова, 62, каб. 111. Або можете зареєструватися в «Особистому кабінеті виборця» та зробити відповідний запит на сайті Державного реєсту виборців: https://www.drv.gov.ua/apex/f?p=111:LOGIN

Відділ ведення Державного реєстру виборців

апарату Ізмаїльської райдержадміністрації