07.04.2021

Дитина щасливою буде лише в родині

Кожна дитина потребує тепла й захисту батьків, проживання й виховання в родині. На жаль, чимало дітлахів перебувають під опікою держави в інтернатних закладах. І хоча вони знаходяться там на повному державному забезпеченні, але це не може замінити їм тепла рідної домівки.

             Лише сім’я здатна задовольнити основні потреби дитини, надавати стимули для її подальшого розвитку, створювати добру атмосферу. Якщо не існує можливості для дитини жити з рідними батьками, альтернативою є інші форми сімейного виховання дітей.

             З року в рік зростає кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сімейних формах виховання: усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

            Дітям, які залишились без батьків, вкрай потрібна любов і піклування дорослих, які б узяли на себе роль сім’ї. Зростання в повноцінній сім’ї — головна умова нормального психічного, інтелектуального та фізичного розвитку дитини. Поруч із люблячими батьками дитина почувається в безпеці, в атмосфері, яка формує в дитині довіру до оточуючого світу, забезпечує їй емоційний комфорт. Як результат, у дитини складаються стабільні стосунки з оточенням. Така дитина впевнена в собі, в дорослому віці може ухвалювати правильні рішення, нести відповідальність за свої вчинки і створити вже свою повноцінну сім’ю.

            Бажаючим усиновити дитину необхідно надати письмову заяву до служби у справах дітей за місцем свого проживання та  копії паспортів, довідки про доходи за останні 6 місяців, копію свідоцтва про шлюб, висновки про стан здоров’я заявників, довідки про наявність або відсутність судимостей, документи на житло.   Заяву разом з документами розглядає служба усправах дітей протягом 10 днів. В разі її задоволення, заявники набувають статус кандидатів в усиновлювачі. Служба у справах дітей за місцем проживання кандидатів в усиновлювачі надає їм інформацію про дітей, які перебувають на місцевому обліку з усиновлення, та видає направлення  для знайомства та встановлення контакту з дитиною.

 

Більш детальну інформацію про порядок усиновлення та про інші форми сімейного виховання можна отримати  в службі у справах дітей  Ізмаїльської райдержадміністрації за телефоном (04841) 6-22-44 або за адресами:   м. Ізмаїл, проспект Суворова, 28, каб.8,    та м. Кілія, вул. Миру, 44,   каб. 39.

 

 

 

 

Начальник служби

у справах дітей райдержадміністрації                                      С.І. Арешкіна