Заступник голови Ізмаїльської районної державної адміністрації Сергій Проданов здійснив огляд будівництва Болградського групового водопроводу сільгоспводопостачання біля села Червоний Яр Кілійської громади

22 листопада, заступником голови Ізмаїльської районної державної адміністрації Сергієм Продановим здійснено огляд будівництва Болградського групового водопроводу сільгоспводопостачання біля села Червоний Яр Кілійської громади.

Як відомо з попередньої публікації, цей масштабний проект дає можливість забезпечити водою питної якості населенні пункти Ізмаїльського та Болградського районів, а саме: Приозерне, Суворове, Нова Покровка, Старі Трояни, Кирнички, Муравлівка, Комишівка, Першотравневе, Кислиця, Василівка, Баннівка, Голиця, Калчева, Каракурт та місто Болград.

На засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, який відбувся 30 вересня, голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький вказав на те, що питання якісного забезпечення питним водопостачанням в Одеській області – є однією з гострих проблем регіону і здійснюється переважно з поверхневих та частково з підземних джерел.

Південний регіон, до складу якого входять 3 райони у міжріччі Дністра та Дунаю (Ізмаїльський, Болградський, Білгород-Дністровський) – за словами голови Одеської ОДА Сергія Гриневецького, найменш забезпечений підземними водами питної якості. Сьогодні Кілійським та Татарбунарським груповими водопроводами питна вода подається в 10 великих населених пунктів Ізмаїльського району та у місто Кілія.

Очільник області зазначив, що за рахунок будівництва Болградського та Суворовського групових водопроводів вирішиться проблема водопостачання 17 населених пунктів, в яких проживає понад 36 тисяч людей.

2 листопада 2021 року була прийнята постанова Верховної ради України «Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2022 рік де бюджетною програмою “Першочергове забезпечення сільських населених пунктів централізованим водопостачанням” (код 2707090), були включені заходи за об’єктами: будівництво Болградського групового водопроводу сільгоспводопостачання в Одеській області, будівництво Суворовського групового водопроводу сільгоспводопостачання в Одеській області.

Реалізація цього соціально важливого проекту знаходиться під постійним контролем Одеської обласної державної адміністрації та Ізмаїльської районної державної адміністрації.

Більше про стан водопостачання Ізмаїльського району можна дізнатися на Інформаційній платформі за посиланням https://irda.od.gov.ua/jkh/vodp/