УВАГА! ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ЯКІСНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ!

Забезпечення громадян України якісною питною водою є одним з пріоритетних завдань соціально-економічної політики нашої країни. Незважаючи на те, що такі райони як Болградський та Ізмаїльський знаходяться поряд із прісноводною річкою Дунай, більшість населення досі змушена користуватися привізною питною водою. 18 червня 2021 року Одеською обласною радою було прийнято рішення звернутися  до Прем’єр – міністра України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності державної підтримки для реалізації проекту  «Будівництво Болградського групового водопроводу сільгоспводопостачання в Одеській області.»

Забезпечення питною водою населених пунктів в зоні Болградського групового водопроводу створить нормативні санітарні умови для життєдіяльності населення, подальшого розвитку виробничого та сільськогосподарського секторів господарства. Основними водоспаживачами є: комунальний, господарсько-побутовий, сільськогосподарький і виробничий сектори. Найбільш коротким шляхом водоподачі для цих населених пунктів є подача води з Кілійського групового водопроводу, джерелом якого є річка Дунай. Для вирішення питання водоподачі на села в зоні Болградського групового водопроводу необхідне спорудження насосної станції підкачки (НСП) , яка подасть воду з загальним об’ємом 4782,31 мЗ/добу з потужностей Кілійського групового водопроводу. Джерелом водопостачання цих населених пунктів є водозабірні та водоочистні споруди Кілійського групового водопроводу. Вода від с.Червоний Яр подається по магістральному водоводу діаметром 300 мм довжиною 5 км до майданчику НСП біля с.Приозерне.

Фінансування цього проекту було затверджено ще 2019 року на рівні 170 мільйонів гривень. Але ні 2019-го, ні 2020-го pp. Гроші реально не виділялися. 2021 році було передбачено фінансування цього проекту на 96 мільйонів гривень . 2 листопада 2021 року була прийнята постанова Верховної ради України «Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2022 рік де бюджетною програмою “Першочергове забезпечення сільських населених пунктів централізованим водопостачанням” (код 2707090), були включені заходи за об’єктами: будівництво Болградського групового водопроводу сільгоспводопостачання в Одеській області, будівництво Суворовського групового водопроводу сільгоспводопостачання в Одеській області.

Наразі через державне агентство водних ресурсів України на проект групового водопроводу до Болграда виділили 90 мільйонів гривень. На даний момент труби прокладають на ділянці Червоний Яр – Приозерне – Суворове. Використовуються пластикові труби іспанського виробництва, сертифіковані МОЗ та мають термін служби до 100 років. При цьому частину водопроводу прокладають під дном озера Китай шляхом горизонтального буріння на глибину до 6,4 метра. Підрядники – компанії ТОВ “Будівельна компанія “Дрім Хаус” та ПрАТ “РМЗ №24”.

Детальну інформацію про реалізацію проекту можна дізнатися за посиланням: https://irda.od.gov.ua/jkh/vodp/