У питанні зеленої трансформації Україна прагне долучатися до процесу розробки ініціатив ЄС, а не приєднуватися на етапі їх імплементації, – Ольга Стефанішина

Сьогодні, 1 листопада Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, яка очолює делегацію України для участі у Конференції Організації Об’єднаних Націй зі зміни клімату (COP26) у Глазго, взяла участь у панельній дискусії «Ukraine2030 – Journey to Green Transition».

Під час дискусії Ольга Стефанішина поінформувала про кліматичні цілі та порядок денний України щодо досягнення кліматичної нейтральності.

Віцепрем’єрка наголосила, що Україна, як один із найбільших ринків на європейському континенті, має бути залучена до кліматичних політик ЄС вже на етапі їх розробки.  Україна стала однією з перших країн, яка розпочала діалог з Європейським Союзом щодо приєднання до Європейського зеленого курсу – амбітної ініціативи, спрямованої на досягнення кліматичної нейтральності.

«Моє особисте завдання полягає в тому, аби Європейський зелений курс сприяв процесу зеленого переходу економіки України. Це означає, що ми маємо бути інтегрованими в процеси планування політик, повинні належним чином лобіювати наші інтереси та мати власну позицію щодо кожної ініціативи в межах Європейського зеленого курсу, – зазначила Віцепрем’єрка. – Впродовж року ми вели ґрунтовні перемовини з представниками бізнесу, аби ухвалити доволі амбітний Другий національно визначений внесок до Паризької угоди і водночас врахувати можливості індустрій, які мають трансформуватися та відповідно сформувати стратегії свого розвитку на наступне десятиліття».

Ольга Стефанішина наголосила на глобальному характері викликів, пов’язаних зі зміною клімату, а отже важливість взаємної координації та співпраці між партнерами для досягнення амбітних цілей кліматичної нейтральності. 

«Тільки об’єднавшись ми зможемо досягти спільної мети: стати кліматично-нейтральним континентом. Важливо забезпечити доступ всіх країн, які стали на шлях “зеленого переходу”, зокрема України, до належних фінансових ресурсів, до трансферу технологій, обміну досвідом щодо трансформації індустрій та  декарбонізації», – наголосила Ольга Стефанішина.

Довідково

Конференція сторін ООН зі зміни клімату є першим глобальним форумом для дискусій щодо зміни клімату.

Україна вперше візьме участь у 26-й сесії Конференції Сторін Рамкової конвенції Організації Об’єднаних Націй про зміну клімату (СОР26) у форматі синергії бізнесу та влади, організовуючи українську панель на великій спільній сцені кліматичного саміту. Делегацію від України очолює Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Під час конференції СОР26 урядовці, експерти та бізнес-лідери обговорять ключові виклики, що стоять на шляху України до декарбонізації в промисловості, енергетиці, сільському господарстві та інших сферах української економіки.

Подія була організована Chatham House, Ukrainian Business and Trade Association,  Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Міністерством закордонних справ України, за підтримки ДТЕК та МНР.