Поновлення рейсу «Ізмаїл-Одеса – Одеса-Ізмаїл»

Сьогодні відновлені щоденні прямі пасажирські залізничні перевезення за маршрутом Ізмаїл-Одеса-Ізмаїл: вранці від платформи залізничної станції Ізмаїл відійшов у перший рейс (у тестовому режимі) регіональний дизель-поїзд ДПКр-3, який побудовано цього року на Крюківському вагонобудівному заводі для оновлення рухомого складу для АТ «Укрзалізниця» у рамках Національної програми Президента України «Велике будівництво»

Рішення про поновлення рейсу «Ізмаїл-Одеса – Одеса-Ізмаїл» ухвалено Президентом України Володимиром Зеленським після його приїзду до Ізмаїла 30 жовтня на підтримку ініціативи голови Одеської обласної державної адміністрації Сергія Гриневецького та Ізмаїльської міської ради, а також регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця».

Про значущість події свідчить той факт, що її учасниками стали керівники Одеської області, АТ «Укрзалізниця», Ізмаїльського району, міста Ізмаїл, а також депутати Одеської обласної та Ізмаїльської районної та міської рад.

– Два тижні тому цей поїзд прийняв Президент України від виробника, Крюківського заводу, і я радий, що тепер цей поїзд доїхав і до Ізмаїла, – сказав голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін, який наголосив на важливості нового маршруту як для регіону, так і для України загалом. – У компанії починаються зміни (ми називаємо їх «залізні зміни») – компанія приєдналася до програми Президента «Велике будівництво»… Я вперше в Ізмаїлі, місто вразило мене своїм порядком та акуратністю, а завдяки зручному повідомленню з Одесою тепер у мешканців інших міст України з’явиться можливість заглянути до Ізмаїла. Я вдячний Сергію Рафаїловичу Гриневецькому за підтримку та меру міста за те, що він допоміг упорядкувати вокзал, і впевнений, що така співпраця триватиме.

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький, висловивши подяку керівництву АТ «Укрзалізниця» за оперативність у рамках підготовки поїзда Ізмаїл-Одеса до роботи та місцевої влади за співпрацю, зазначив:

– Спільна робота між територіальними громадами, обласною державною адміністрацією та центральними органами виконавчої влади (зокрема Міністерством інфраструктури, правлінням АТ «Укрзалізниця») дасть новий поштовх розвитку одного з ключових регіонів: 70% усієї вантажообробки відбувається в Одеському регіоні. Якщо говорити про цей потяг, то це національний продукт, це комфорт, безпека, екологія – усі ті європейські стандарти, які закладені у нашій угоді з Євросоюзом. Вдячний усім причетним. Вдячний місцевій владі, районній адміністрації та бажаю одеситам та ізмаїльчанам відчути новий настрій та новий комфорт.

Голова Одеської обласної ради Григорій Діденко висловив упевненість у тому, що поїзд має забезпечити розвиток туризму на півдні Одеської області, Ізмаїл стане ще ближче до Одеси, а новий розклад дозволить користуватися потягом не лише ізмаїльчанам та одеситам, а й жителям Арцизу, Сарати, Білгород-Дністровського та сіл регіону.

Ізмаїльський міський голова Андрій Абрамченко назвав поновлення щоденних пасажирських перевезень однією з найяскравіших подій нової історії Ізмаїла, наголосивши на їх надійності та доступності, і нагадав, що в Ізмаїлі за програмою «Великого будівництва» вже реалізовано низку важливих для міста проектів: збудовано сучасний палац спорту з басейном та спортзалами, дитсадок «Світлячок», приймальне відділення міськлікарні: – «Велике будівництво» в Ізмаїлі не зупиняється. Триває реконструкція міськлікарні та незабаром розпочнуть будуватися нові соціальні об’єкти. Ізмаїльська громада відчуває велику увагу до потреб нашого міста з боку Президента України, керівництва країни та області. Таких результатів ми досягаємо завдяки спільній роботі.

Перед відправленням поїзда було підписано Меморандум про співпрацю між Одеською обласною державною адміністрацією в особі голови Сергія Гриневецького та АТ «Укрзалізниця» в особі Олександра Камишіна. Першими пасажирами поїзда стали учасники заходу – одеська делегація на чолі з головою ОДА Сергієм Гриневецьким та головою Одеської облради Григорієм Діденком, а також Ізмаїльський міський голова Андрій Абрамченко, депутати міської ради, представники регіональної та місцевої преси.

Час у дорозі складає п’ять годин. У Дунайському експресі – три вагони зі 170 сидячими місцями, обладнаними індивідуальними розетками з USB-роз’ємами (загалом поїзд розрахований на 470 пасажирів – з урахуванням стоячих місць). У салоні встановлено кондиціонери та інформаційні монітори. Вартість квитка – 190 гривень, які можна придбати онлайн або у провідників перед відправленням. Відправлення з Ізмаїлу – о 1.35, прибуття до Одеси – о 6.38, у зворотний шлях відправлення – о 19.49, прибуття до Ізмаїла – о 00.58. З пасажирами поїзд почне курсувати в ніч із 20 листопада на 21 листопада.