Освоєння коштів з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.2021 № 398 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі» визначено умови подання пакетів документів до Міністерства соціальної політики України щодо отримання субвенції з державного бюджету на утворення спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства осіб.

За результатами наданих документів Міністерством соціальної політики 7 територіальним громадам (Одеська міська, Ренійська міська, Вилківська міська, Куяльницька міська, Бородинська селищна, Піщанська сільська, Роздільнянська міська) та розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.06.2021 № 696-р « Про затвердження розподілу обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, у 2021 році» передбачено громадам субвенцію з державного бюджету на загальну суму 10 227, 98  тис. грн.

В Ізмаїльському районі спеціалізовані служби будуть створені на території Вилківської та Ренійської територіальних громад. Обсяг субвенції по району – 1871,1 тис. грн, надійшло станом на 12.11.2021 року – 1404,3 тис грн, освоєно – 582,2 тис. грн або 41,5% від надісланих коштів.

На створення спеціалізованої консультативної служби для постраждалих осіб на базі вже існуючого Центру надання соціальних послуг Вилківської міської ради передбачено 986,7 тис. грн, з них станом на 12.11.2021 року надійшло 740,9 тис. грн, освоєно 231,2 тис.грн або 31,2% від коштів, що вже надійшли. На теперішній час пришвидшеними темпами ведуться роботи з капітального ремонту, а саме: виконано заливку підлоги, збудовано перестінок, підготовлено місця для встановлення віконних блоків та міжкімнатних дверей. Частко здійсненні закупівлі предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю.  Виконання робіт відповідно до технологічних процесів триває, та кошти, на думку громади, будуть освоєні вчасно.

На території Ренійської територіальної громади заплановано утворити спеціалізовану службу первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та*/або насильства за ознакою статі на базі діючої комунальної установи. . З передбачених 884,3 тис. грн вже виділено 663,4 тис. грн, освоєно станом на 12.11.2021 року 351 тис.грн або 52,9%. Капітальний ремонт приміщень майбутньої служби вже на стадії завершення. Тривають оздоблювальні роботи. Здійснено закупівлю обладнання, офісної техніки та меблів.

Освоєння субвенції знаходиться під особистим контролем голови Ізмаїльської районної державної Родіона Абашева.

Управління соціального захисту населення Ізмаїльської районної державної адміністрації