Освоєння коштів з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі

Проблема домашнього насильства актуальна для всіх країн і суспільств без винятку. Збройний конфлікт на сході України та виправдані тривалі карантинні обмеження поглибили цю проблему в нашій країні.

Будь-яка форма домашнього насильства – фізичне, сексуальне, психологічне чи економічне несе загрозу особі, яка страждає від насильства, членам сім’ї, які є його свідками та усьому суспільству загалом.

В межах міжнародних ініціатив „Партнерство Біарріц” та „Коаліції дій для сприяння досягненню гендерної рівностіˮ, які об’єднують зусилля різних країн на шляху до рівності різних груп жінок і чоловіків, Україна взяла на себе зобов’язання щодо протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.

Для виконання взятих зобов’язань та розширення доступу постраждалих до якісної і своєчасної допомоги Мінсоцполітики розбудовує систему надання допомоги постраждалим.

Так, для розширення мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб запроваджено нову субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам у розмірі 274,2 млн гривень, завдяки якій 125 громад отримають кошти для створення та покращення діяльності спеціалізованих служб, зокрема, притулків, денних центрів, консультативних служб, придбання автомобілів для мобільних бригад при притулках.

Загалом на території України, завдяки реалізації державної субвенції буде створено 28 нових притулків, 39 нових денних центрів, 58 нових консультативних служб та буде придбано 40 автомобілів для мобільних бригад, які діють при притулках. Водночас буде покращено рівень надання соціальних послуг у 16 діючих притулків.

В Ізмаїльському районі спеціалізовані служби будуть створені на території Вилківської та Ренійської територіальних громад. Обсяг субвенції по району – 1871,1 тис. грн, надійшло станом на 12.11.2021 року – 1404,3 тис грн, освоєно – 582,2 тис. грн або 41,5% від надісланих коштів.

На створення спеціалізованої консультативної служби для постраждалих осіб на базі вже існуючого Центру надання соціальних послуг Вилківської міської ради передбачено 986,7 тис. грн, з них станом на 12.11.2021 року надійшло 740,9 тис. грн, освоєно 231,2 тис.грн або 31,2% від коштів, що вже надійшли. На теперішній час пришвидшеними темпами ведуться роботи з капітального ремонту, а саме: виконано заливку підлоги, збудовано перестінок, підготовлено місця для встановлення віконних блоків та міжкімнатних дверей. Частко здійсненні закупівлі предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю.  Виконання робіт відповідно до технологічних процесів триває, та кошти, на думку громади, будуть освоєні вчасно.

На території Ренійської територіальної громади заплановано утворити спеціалізовану службу первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та*/або насильства за ознакою статі на базі діючої комунальної установи. . З передбачених 884,3 тис. грн вже виділено 663,4 тис. грн, освоєно станом на 12.11.2021 року 351 тис.грн або 52,9%. Капітальний ремонт приміщень майбутньої служби вже на стадії завершення. Тривають оздоблювальні роботи. Здійснено закупівлю обладнання, офісної техніки та меблів.

Освоєння субвенції знаходиться під особистим контролем голови Ізмаїльської районної державної Родіона Абашева.