Десятикратне зростання цін на газ у Європі викликало чимало побоювань щодо готовності населення і теплокомуненерго до опалювального сезону. Що буде з тарифами і наскільки Ізмаїльський район готовий до зимових похолодань?

Завдяки Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 років, укладеного 30 вересня 2021 року між  Кабінетом Міністрів України, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Палатою місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад,  ціна на природний газ для потреб  виробництва теплової енергії та надання відповідних комунальних послуг бюджетним установам та організаціям,  встановлюється за фіксованою ціною -13659,63 гривень за 1000 куб.м (без ПДВ та без урахування тарифу на послуги з транспортуванню природного газу). Зазначена ціна та визначені обсяги газу будуть діяти до 31 травня 2022 року (включно).

Установи та організації, що фінансуються з державного або місцевих бюджетів, та використовують природний газ для забезпечення всіх своїх потреб, отримали можливість  укладати договори постачання природного газу із строком поставки до 31 грудня 2021 року та, окремо, на весь 2022 рік за ціною -13659,63 гривень за 1000 куб.м (без ПДВ та без урахування тарифу на послуги з транспортуванню природного газу).

Ізмаїльська районна державна адміністрація інформує що в Ізмаїльському районі вже розпочато опалювальний сезон. Загальна кількість котелень, які опалюють об’єкти соціальної сфери Ізмаїльського району (окрім м. Ізмаїл) становить 130 одиниць. Станом на 16.11.2021 року перебувають в роботі 130 котелень (100%).  

Задля забезпечення сталого проходження опалювального сезону проводяться роботи з укладання договорів на постачання природного газу  між бюджетними установами Ізмаїльського району та ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг». Загалом необхідно укласти 29 договорів для забезпечення природним газом 75 об’єктів. На сьогодні укладено 16 договорів для постачання природного газу 40 об’єктам. Процес укладання договорів продовжується. Територіальні громади Ізмаїльського району також провели тендерні процедури щодо закупівлі вугілля. Наразі очікуються його поставки.

Заступник голови районної державної адміністрації

Сергій Проданов