Чужих дітей не буває!

На території новоствореного Ізмаїльського району у селищі Суворове розташований Центр соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей Ізмаїльської районної державної адміністрації – заклад соціального захисту для тривалого (стаціонарного) або денного перебування дітей віком від 3 до 18 років, які опинились у складних життєвих обставинах, для надання їм комплексної соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги.

Вихованці закладу перебувають у Центрі цілодобово. Для багатьох дітей Ізмаїльського району та найближчих районів – це життєва необхідна можливість проходити соціально-психологічну реабілітацію, а їхні батьки у той самий час матимуть змогу переосмислити своє ставлення до дітей, виправитися та повернути нащадків до власних родин.

На даний час у закладі проживають 18 вихованців, які походять з громад Ізмаїльського та Болградського районів, а саме:

Сафянівська сільська громада Ізмаїльського району – 8 дітей;

Вилківська міська громада Ізмаїльського району – 5 дітей;  

Кілійска міська громада Ізмаїльського району – 3 дітей;

Болградська міська громада Болградського району – 2 дітей.

Крім того, в жовтні 2021 року трьох малолітніх вихованців Центру, які є жителями Татарбунарської міської громади Білгород-Дністровського району, було влаштовано в сім’ю патронатного вихователя.

Згідно Указу Президента України В. Зеленського № 119/2021 «Про Національну стратегію у сфері прав людини», результатом реалізації стратегії має стати запровадження системного підходу до забезпечення прав і свобод людини, узгодженості дій органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, суб’єктів господарювання.

Тому, відповідно до Бюджетного кодексу України, ст. ст. 10, 23 Закону України «Про охорону дитинства», ст. 22 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та ст.11 Закону України «Про соціальні послуги», у зв’язку з початком процесу переходу з державної у комунальну форму власності Центру соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей Ізмаїльської районної державної адміністрації та недостатнім фінансуванням закладу на придбання вугілля на опалювальний сезон 2021-2022 років, Ізмаїльська районна державна адміністрація звернулася до Ізмаїльської районної ради,  Кілійської, Вилківської міських та Саф’янівської сільської громад Ізмаїльського району з проханням виділити субвенцію на придбання вугілля.  

Чужих дітей не буває, адже всі вони – маленькі члени нашого суспільства, громадяни нашої країни. Саме ми, дорослі можемо зробити наших дітей щасливими!

Голова Ізмаїльської районної державної адміністрації

Родіон Абашев