25 листопада в Ізмаїльському районі стартує Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. В Ізмаїльському районі дана акція стартує 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

Основними завданнями акції є:

– привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

– активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

 – проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

– формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок,

1 грудня – Всесвітній  день боротьби зі СНІДом,

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством,

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями,

5 грудня – Міжнародний день волонтера,

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі,

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією,

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Територіальними громадами району розроблено план заходів, які будуть проводитися за участю представників установ, закладів, організацій району.

До акції в районі долучаються загальноосвітні школи, які братимуть участь у запланованих заходах. Це і проведення шкільних конкурсів дитячого малюнку «Ні! Насильству в сім’ї», організація в шкільних бібліотеках тематичних виставок літератури з питань протидії домашньому насильству та булінгу, оновлення інформаційних стендів з прав дитини в загальноосвітніх закладах та розміщення в них інформації з питань протидії та попередження домашнього насильства, проведення  виховних годин на тему «Види і форми насильства в сім’ї», «Попередження домашнього насильства», «Профілактика ВІЛ-інфекцій та СНІДУ», годин спілкування на теми «Вплив алкоголю, наркотиків, тютюнопаління на поведінку людини», «Життя – це мить. Зумій його прожити», «Профілактика шкідливих звичок», «Зроби свій вибір: здоров’я – чи алкоголь і цигарка?»

Спеціалістами комунальних установ та закладів громад буде проводиться інформаційно-просвітницька та роз’яснювальна робота щодо запобігання насильству в будь-якому його прояві в сім’ях, де можливі випадки вчинення насильства, про права та послуги, якими вони можуть скористатися. Планується проведення профілактичних бесід у неблагополучних сім`ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, в сім`ях, в яких виховуються неповнолітні діти, багатодітних та малозабезпечених сім`ях на теми «Конфлікти в сім’ї та їх розв’язання», «Попередження домашнього насильства».

Заплановано проведення вуличних акцій з розповсюдженням інформаційно-роз’яснювальних матеріалів, рейдів мобільних бригад, тренінгів, круглих столів,  переглядів відеороликів, опитування тощо.

Управління соціального захисту населення

Ізмаїльської районної державної адміністрації