Особи з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування Ізмаїльського району покращили житлові умови завдяки державній субвенції

Одним із пріоритетних завдань нашої держави є завдання  підвищення рівня життя населення, а особливо дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа та дати дітям можливість отримати власне житло.

В 2020 році згідно постанови КМУ від 01.06.2020 р. №515 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 877»  (далі – Постанова) та згідно рішень Одеської  обласної регіональної комісії, в порядку черговості постановки на квартирний облік, управлінню соціального захисту населення Ізмаїльської районної державної адміністрації була виділена грошова компенсація на придбання житла 6 особам вказаної категорії на загальну суму 2309,2 тис. грн (з урахуванням  колишньої Кілійської райдержадміністрації) із розрахунку, що вартість одного житлового об’єкта складає 384,8 тис. грн.

Під час прийняття рішення про розподіл коштів субвенції на призначення грошової компенсації регіональна комісія врахувала такі нормативи:

  • у квартирах, садибних (одноквартирних) будинках із житлового фонду – 31 кв. метр загальної площі, з яких жила площа на дитину повинна бути не менше рівня середньої забезпеченості громадян жилою площею у відповідному населеному пункті;
  • додатково 10 кв. метрів жилої площі на кожну дитину з інвалідністю, особу з їх числа;
  • вартість 1 кв. метра загальної площі житла в населеному пункті за місцем перебування дитини на квартирному обліку обчислюється відповідно до нормативно-правових актів Міністерства розвитку громад та територій України, зокрема наказу від 26.06.2020 №151 «Про показники опосередкової вартості спорудження житла за регіонами України», де визначено вартість 1 кв.метра загальної площі квартир, будинку для Одеській області у сумі 12415 грн.

Тобто грошова компенсація надавалась у сумі 384,8 тис. грн. (31 кв. метр х 12415 грн.), для дітей з інвалідністю – 509,0 тис. грн. (31 кв. метр + 10 кв. метрів х 12415 грн.).

В межах виділених коштів, грошову компенсацію для придбання житла у грудні 2020 року управління соціального захисту населення Ізмаїльської районної державної адміністрації перерахувало 6 особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування  на поточні рахунки дітей із спеціальним режимом використання у розмірі 384,8 тис грн кожній.

Важливим аспектом  Постанови є право дитини самостійно обирати собі житло. Тому, житло обирали особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування  за  місцем їхнього фактичного перебування (проживання).

Станом на 1 жовтня 2021 року за рахунок отриманої грошової компенсації для 6 дітей вже придбано житло: одна квартира куплена у м. Кілія, дві квартири – у м. Ізмаїл, одна – у м. Теплодар Одеської обл., одна квартира – у смт. Тарутине Одеської обл., одна квартира – у м. Тернівка Павлоградського району Дніпропетровської обл.

Управління соціального захисту населення Ізмаїльської районної державної адміністрації