ПРЕЗИДЕНТ ПОСТАВИВ ПЕРЕД МІНІСТЕРСТВОМ АГРОПОЛІТИКИ АМБІТНЕ ЗАВДАННЯ — РОЗПОЧАТИ ЦЬОГО РОКУ ПРОЄКТИ ЗІ ЗРОШЕННЯ ЗЕМЕЛЬ! – РОМАН ЛЕЩЕНКО

Аграрії України, особливо півдня, два роки поспіль страждають від посухи в Україні, зазнаючи значних збитків. Кліматичні зміни в усьому світі сьогодні загрожують стихійними явищами, і Україна не є винятком. На думку Міністра аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка, агровиробники повинні розуміти, що глобальне потепління – це вже наше сьогодення, на виклики на які ми маємо реагувати оперативно.

То ж не допустити деградацію ґрунтів, підвищити ефективність використання меліоративних систем, а також інвестувати у зрошувальну інфраструктуру, одні з першочергових завдань тих хто працює на землі – про це зазначив Міністр на робочій нараді в Одесі.

Як підкреслив Роман Лещенко, інвестиції у зрошення, на сьогодні не є гіпотетичними. Адже Україна вже має чіткі домовленості в рамках нової програми співпраці зі Світовим банком про $400 млн для інвестиційної підтримки, зокрема, і впровадження сучасного зрошення. Підписану Угоду з IFC про фінансування іригаційних проектів на території нашої держави. Підписаний багатомільйонний інвестиційний проект зі світовим лідером у сфері іригаційного обладнання – компанією Lindsay. Укладену Угоду з Ексімбанком США на $3 млрд, у пріоритеті якої – фінансування вітчизняного сільського господарства.

Саме тому, однією з ключових тем на Всеукраїнські нараді, яка відбулась в Одесі, за участі голови Одеської облдержадміністрації Сергія Гриневецького, стала презентація та обговорення тих напрацювань, які вже сьогодні мають Міністерство аграрної політики та продовольства спільно з Одеською облдержадміністрації в контексті реалізації пілотного проєкту з реконструкції та капітального ремонту меліоративної системи півдня України.

«Президент України поставив перед Міністерством аграрної політики та продовольства амбітне завдання — розпочати цього року проєкти зі зрошення земель. Зокрема, організувати та запустити пілотні проєкти в Одеській області, де ми всі зараз і перебуваємо», — зазначив Роман Лещенко.

Виступаючи на нараді Роман Лещенко нагадав, що стан меліорації земель в Україні та перебіг виконання завдань в цьому напряму, як і відродження та інтеграція проєктів із запровадження зрошення в аграрній політиці країни є одним із ключових завдань міністерства поруч із земельної реформою, яка стартувала у липні.

Очільник Міністерства агрополітики підкреслив, що варто не лише відновлювати старі меліоративні системи, але й будувати нову сучасну інфраструктуру за прикладом провідних країн. Одним із варіантів реалізації цього завдання є державно-приватне партнерство.

«Пілотний проєкт по відновленню зрошення, який розпочато в Одеській, Херсонській, Миколаївській та Запорізькій областях стане Національним проєктом до 2024 року. І серед основних завдань щодо відновлення галузі відповідно до Стратегії зрошення та дренажу ми бачимо збереження та відтворення родючості ґрунтів, відновлення та збільшення площ зрошуваних земель та дренажних систем. Окрім того Міністерство активно працює над стимулюванням механізму державно-приватного партнерства, створення передумов для підвищення конкурентоспроможності національного сільськогосподарського виробництва на світовому ринку» – сказав Роман Лещенко.