Енергоефективність – один з потенційних напрямів співпраці України та Катару

Партнерство України та Катару в енергетиці, у т. ч. в енергоефективності, – одна з тем Другого засідання Спільної комісії з економічного, торговельного та технічного співробітництва між Урядом України та Урядом Держави Катар.

Засідання відбулося під головуванням Міністра фінансів України Сергія Марченка та Міністра торгівлі та промисловості, в.о. Міністра фінансів Держави Катар Алі бін Ахмеда Аль-Куварі.

Під час виступу Голова Держенергоефективності Валерій Безус представив можливості взаємовигідної співпраці України та Катару у таких актуальних напрямах, як енергоефективність та декарбонізація.

Як відомо, Катар має потужну газову та нафтову промисловість. Водночас, відповідно до «Qatar National Vision 2030» ця країна тримає курс на диверсифікацію економіки та сталий розвиток.

Україна також слідує світовій тенденції, усвідомлює внутрішні потреби і націлена на розбудову низьковуглецевої, енергоефективної та конкурентної на міжнародних ринках економіки.

«Україна має величезний потенціал для покращення міжгалузевої енергоефективності, що може стати платформою для спільних взаємовигідних проєктів, інвестицій, впровадження технологій та обміну досвідом на шляху сталого розвитку обох країн», – повідомив В.Безус.

На переконання Голови Агентства, енергоефективність – це справжній клондайк можливостей: як для відродження національної економіки, особливо після наслідків пандемії, так і для посилення міжнародної співпраці.

Серед потенційних напрямів двосторонньої співпраці:

  • модернізація систем централізованого водопостачання та водовідведення з використанням сучасних високоефективних технологій;
  • залучення катарських інвестицій до запровадження та функціонування ринку зелених облігацій в Україні;
  • спільні проєкти з виробництва та використання «зеленого» водню, розбудова відповідної інфраструктури та виробництво обладнання;
  • реалізація проєктів у сфері біоенергетики.

За результатами засідання підписано протокол, який закріплює співпрацю України і Катару в енергетиці, зокрема, у сфері енергоефективності, «зеленій» енергетиці.