ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ОДЕСЬКОЇ ОДА СВІТЛАНА ФАБРИКАНТ ОЗНАЙОМИЛА З ХОДОМ ВАКЦИНАЦІЇ НА ОДЕЩИНІ КРІСТІНУ КВІН

Тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін, перебуваючи з робочим візитом в Одесі, разом із заступником голови Одеської обласної державної адміністрації Світланою Фабрикант відвідали центр вакцинації проти коронавірусу на базі Комунального некомерційного підприємства «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб» Одеської обласної ради».

Тимчасово повірена у справах США в Україні відзначила, що уряд США працює багато років спільно з урядом України з приводу боротьби з такими захворюваннями, як СНІД/ВІЛ, туберкульоз та дитячі вакцинації, а тепер і допомога в боротьбі з коронавірусною інфекцією, що є продовженням спільної роботи.

Під час візиту Крістіна Квін спостерігала за роботою центру та  безпосередньо побачила процедуру щеплення. Вона поцікавилась у відвідувачів, а що ж вплинуло на прийняття рішення зробити щеплення та отриманий досвід у пункті щеплення. Відбулось двосторонж спілкування.

Не оминули увагою американські гості й інформаційні матеріали, що заохочують вакцинацію проти COVID-19, розроблені спеціально для пацієнтів.

«COVID-19 – це безпрецедентний глобальний виклик», – зазначила Світлана Фабрикант, – «Україна, для проведення вакцинальної кампанії, має затверджені вакцини – якісні, безпечні та ефективні.  Будь ласка, заохочуйте всіх навколо вас робити щеплення якомога швидше» 

Сьогодні вакцинація — це ефективний спосіб захистити себе і своїх близьких для усіх жителів Одещини. Зробити це можливо завдяки роботі центрів масової вакцинації та мобільних груп медиків в Одеській області.  Їх завдання – не тільки зробити максимальну кількість щеплень, а й охопити найбільш вразливих до коронавірусу громадян: пенсіонерів та хронічних хворих, не забуваючи й про тих, хто надає допомогу – медичних та соціальних робітників, тих, хто працює в сфері безпеки і життєдіяльності держави.

У спілкуванні з медпрацівниками Тимчасова повірена у справах США знайомилася з особливостями роботи мобільної̈ бригади, дізналась враження персоналу від процесу вакцинації̈ проти COVID-19, і поцікавилась готовністю людей̆ до вакцинації̈ та ознаомилась з тією підтримкою, яку надає обласна державна адміністрація галузі охорони здоров’я Одещини.

Заступник голови ОДА підкреслила важливіть ролі сімейної медицини в умовах медичної реформи.

«Наразі в Україні завершився перший етап медичної реформи. Для нас це не просто зміни в первинній ланці надання медичних послуг,  це – нова філософія взаємовідносин між пацієнтом, лікарем та державою. Сьогодні держава підвищує соціальний та фінансовий статус сімейного лікаря, і ми очекуємо від сімейної медицини активної участі не тільки у наданні первинної медико-санітарної допомоги. Вони повинні бути зараз на передовій популяризації вакцинації. Довіра  та авторитет саме сімейних лікарів  на індивідуальному та сімейному рівні надають їм для цього усі можливості», –  наголосила Світлана Фабрикант.

ДОВІДКОВО:

Станом на 1 липня 2021 року в Одеській області працюють 72 стаціонарних пункти щеплень, навчено 36 мобільних бригад з вакцинації, з них 15 бригад працюють з вакцинами AstraZeneca та CoronaVac і 21 бригада – з вакциною Pfizer. Також 18 бригад з 36 пройшли навчання для роботи в центрах масової вакцинації населення.  Поступово буде збільшено потужності до 107 мобільних бригад, 126 стаціонарних тимчасових пунктів щеплення та 12 ЦВНів.