В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ ТРИВАЄ ВАКЦИНАЛЬНА КАМПАНІЯ НАСЕЛЕННЯ

В Одеській області триває 4 етап вакцинації відповідно до Дорожньої карти, щепленню підлягають люди віком від 18 до 59 років із супутніми захворюваннями.

За інформацією Директора департаменту охорони здоров’я Наталії Одарій-Захар’євої, станом на 13 липня, на Одещині всього зроблено 140 830 щеплень. Першу дозу отримали – 101 425 осіб, дві дози отримали – 39 405 осіб.

«Майже 100% охоплена щепленнями категорія працівників та мешканців спеціалізованих будинків, маломобільне населення, соціальні працівники, а також представники системи громадського здоров’я й медичних лабораторій. 70% – щеплення мають медики, що працюють у ковідних лікарнях та працівники приватних закладів охорони здоров’я. Межу лише у 30% на жаль, перетнули працівники екстренки, працівники первинної й вторинної ланки медичної допомоги. І 15-20% – найнижчі показники із основних контингентів, які є пріоритетними у Дорожній карті, демонструють представники сфери освіти та держслужбовці. Але, враховуючи той факт, що дані категорії розпочали вакцинувати нещодавно, на 3-му етапі, очікуємо, збільшення показників» – відзначила Директор департаменту охорони здоров’я Наталія Одарій-Захар’єва.

Активно працюють  і центри масової вакцинації населення. Так минулої суботи-неділі, на Одещині, в центрах масової вакцинації населення, проведено 3 149 щеплень, серед них 2 899 – в м. Одеса, де працювало 8 центрів вакцинації, та 250 – в Ізмаїлі та Чорноморську.

«У ці вихідні згідно Розпорядження Міністерства охорони здоров’я України у центрах масової вакцинації населення щепитимуть вакциною Pfizer. Механізм запису на щеплення буде такий же, як і раніше, через додаток Дія, контак-центр МОЗ, також можно буде записатися безпосередньо у центрі вакцинації. Під час вакцинації пріоритет буде надаватися людям похилого віку та людям із супутніми захворюваннями, оскільки ці люди із найбільшим ризиком інфікування на COVID -19» – додала Директор департаменту охорони здоров’я Наталія Одарій-Захар’єва.

За попередніми даними  Департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА, в Одесі працюватиме у неділю 10 центрів вакцинації, в області 2 – в Ізмаїлі та Чорноморську. Більш детальний перелік можна буде переглянути на сторінці у фейсбуці Департаменту охорони здоров’я та Центру громадського здоров’я.