В Ізмаїльській райдержадміністрації відбулась нарада з питання вирішення проблеми перерахунку обсягу спожитого природного газу населенням за фактичними показниками

Голова Ізмаїльської районної державної адміністрації Родіон Абашев провів нараду з директором ТОВ «Одесагаз-Постачання» Станіславом Висторопським та начальником Ізмаїльського управління експлуатації газового господарства Миколою Біляєм, тема наради – розгляд питання щодо вирішення проблеми перерахунку обсягу спожитого природного газу населенням за фактичними показниками. У нараді взяли участь перший заступник голови Ізмаїльської районної державної адміністрації Михайло Шарафаненко, заступник голови Ізмаїльської районної державної адміністрації Сергій Проданов, керуючий справами виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради Євген Дубей, представники засобів масової інформації та спеціалісти Ізмаїльської районної державної адміністрації.

Родіон Абашев повідомив присутнім, що до Ізмаїльської районної державної адміністрації все частіше надходять скарги мешканців м. Ізмаїла та Ізмаїльського району щодо завищених рахунків на сплату постачання природного газу. У абонентів часто виникають проблеми з наданням показників лічильників газу, а також відсутня можливість коригувати вже внесені показники. Постачальник виставляє рахунки не за фактичними показниками лічильників, а за нормативними показниками. В результаті цього у споживачів виникають борги, а здійснити перерахунок неможливо.

Заслухавши інформацію директора ТОВ «Одесагаз-Постачання» та начальника Ізмаїльського УЕГГ, учасники наради прийняли ряд рішень.

По-перше, рекомендувати АТ «Одесагаз», ТОВ «Одесагаз-Постачання» та Ізмаїльському управлінню експлуатації газового господарства посилити роз’яснювально-інформаційну роботу  з населенням через власні офіційні вебсайти, в тому числі, сторінки у соціальних мережах та надавати відповідні інформаційні матеріали для оприлюднення місцевим ЗМІ.

По-друге, рекомендувати  газопостачальним організаціям, які обслуговують мешканців Ізмаїльського району, налагодити роботу інформаційної платформи, на якій фіксуються показники приладів обліку спожитого природного газу, в тому числі, відкрити доступ до історії внесених показників за минулий період, врегулювати відповідність нарахувань після корегування показників на платформі. Врахувати досвід та приклад роботи постачальників електричної енергії. Також відображати всі дії щодо внесення та корегування показників  в особистих кабінетах на сайті http://gasolina-online.com.

Також рекомендовано Ізмаїльському УЕГГ проводити звірку показників лічильників споживачів природного газу у населених пунктах району, зокрема, у віддалених селах району.

У свою чергу,  відділ інфраструктури, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства Ізмаїльської районної державної адміністрації бере на постійний контроль питання взаємодії споживачів та газопостачальних підприємств щодо внесення показників та розрахунків за природний газ.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю райдержадміністрації