У СЕРПНІ Е-ПАСПОРТ ПРИРІВНЮЄТЬСЯ ДО ПАПЕРОВИХ ТА ПЛАСТИКОВИХ АНАЛОГІВ

У квітні президент України підписав закон, який закріплює на законодавчому рівні визначення е-паспорта (електронного/цифрового) і прирівнює його до фізичних/паперових/пластикових аналогів. Закон № 1368-ІХ набирає чинності з 23 серпня 2021 року.

«Це означає, що кожен, хто звернеться до будь якої установи по будь яку послугу, яка буде потребувати посвідчення особи, може використати цифрові документи в застосунку Дія і жодна установа не може відмовити в обслуговуванні» – зазначає заступник голови Одеської ОДА Анастасія Бондар.

За її словами кількість користувачів мобільного застосунку Дія динамічно зростає і вже цього року сягне 10 млн. І по-друге, право громадян на використання цифрових документів у різних життєвих випадках, передбачено законодавством України та не має обмежуватися.

«Тож ми з вами, в нашій області, маємо забезпечити відповідну можливість для громадян перш за все у центрах надання адмінпослуг та у комунальних установах. Управління цифрової трансформації Одеської ОДА вже розпочало процес підключення громад. Співробітники управління покроково супроводжують представників громад. Прошу голів громад дати відповідне доручення головам ЦНАП та комунальних установ сконтактуватись з представниками управління та підключитися» – сказала заступник голови Одеської ОДА з питань цифровізації.

Як повідомила Анастасія Бондар, вже на сьогодні ЦНАП міста Одеса активно використовує QR коди. Для ЦНАПів, які використовують систему Вулик – цей процес повністю автоматизовано – просто потрібно подати окрему заявку. Лідери підключення на цьому тижні по Одеській області – Миколаївська, Раухівська та Роздільнянська громади.