СЕРГІЙ ГРИНЕВЕЦЬКИЙ ЗУСТРІВСЯ З МІНІСТРОМ ЗАКОРДОННИХ СПРАВ ГРЕЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ НІКОСОМ ДЕНДІАСОМ

В рамках перебування в Одесі Міністра закордонних справ Грецької республіки Нікоса Дендіаса, відбулась його зустріч з головою Одеської обласної державної адміністрації Сергієм Гриневецьким. Спільно з Одеським міським головою Геннадієм Трухановим, головою Одеської обласної ради Григорієм Діденком вони оглянули Грецький парк на схилах Приморського бульвару та знамениті Потьомкінські сходи.

У ході спілкування з Нікосом Дендіасом, голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький відзначив, що від заснування Одеси і до 1920-х років минулого століття, греки становили одну з найбільших громад міста.

За словами Сергія Гриневецького, одеські греки завжди ввели активну благодійну діяльність, тому не випадково, що перший храм, зведений в Одесі – це Грецька церква Святої Трійці, один з перших вищих учбових закладів – це Грецьке комерційне училище. Багато шкіл фінансово підтримували грецькі підприємці. Але усіх перевершив багаторічний Одеський міський голова Григорій Маразлі. Він став найбільш щедрим меценатом Одеси за всю її історію. Тому вулиця Маразлієвська була названа на честь Григорія Григоровича ще за його життя.

«Один з найвідоміших мерів Одеси – Григорій Маразлі, меценат і громадський діяч. Однак історія зберігає й інші прізвища відомих грецьких меценатів, торговців та юристів: Севастопуло, Маврокордато, Родоканакі, Петрококіно, Рафтопуло, Горголем, Стаматі, Ламбро, Скарлато, Хрісомалі, Лінардато, Папудова» – сказав Сергій Гриневецький.

Керівник області відзначив, що Одещину офіційно, на європейському рівні визнано лабораторією міжнаціональних відносин і Одеська область завжди посідала лідерські позиції на міжнародній арені.

«Представники ста тридцяти трьох різних народів та понад сорока конфесій поєднали на одеській землі свої долі, і це не тільки духовно збагатило її, а й надало неповторного колориту. Тому діяльність грецької громади в нашому регіоні не завмерла» – зауважив голова Одеської ОДА.

Міністра закордонних справ Грецької республіки Нікоса Дендіаса, поінформовано, що на гроші грецьких меценатів був відкритий Грецький парк в Одесі. На Грецькій площі встановили пам’ятник Григорію Маразлі, незважаючи на те, що один вже є на Маразліївській. В сучасні дні, одним із найбільш серйозних центрів з поширення знань про грецьку мову та культуру є Одеська філія Грецького фонду культури на базі якого викладають і поширюють грецьку мову, завжди з поглибленням і орієнтацією на питання історії та культури.