СЕРГІЙ ГРИНЕВЕЦЬКИЙ ВЗЯВ УЧАСТЬ В ЦЕРЕМОНІЇ ЗАКРИТТЯ НАВЧАННЯ «СІ БРИЗ-2021»

В Одесі завершились наймасштабніші за всю історію проведення навчання серії «Сі Бриз», про що засвідчила рекордна кількість держав-учасниць.

Тривали навчання з 28 червня по 10 липня у місті Одесі, Очакові, Дністровському лимані, Кінбурнській косі, островах Зміїний і Первомайський та інших районах нашої країни.

У «Сі Бризі» брали участь біля 30 кораблів, катерів та суден, понад 30 літаків і вертольотів, до 5000 особового складу та 50 одиниць озброєння і військової техніки. Керування застосуванням та забезпечення взаємодії міжнародними, міжвидовими, міжродовими і міжвідомчими угрупованнями було покладено на Морське командування ВМС ЗС України, яке було створено з метою розділення функцій генерування та застосування відповідно до стандартів НАТО та плану реформування українського флоту. 

Темою цьогорічного багатонаціонального навчання було проведення міжнародної морської операції з безпеки у кризовому регіоні відповідно до стандартів НАТО задля підтримання миру та безпеки.

Мета − набуття досвіду дій у міжнародному середовищі під час проведення операцій у складі багатонаціональних сил міжнародних операцій.

«Цього року участь в «Сі Бризі» взяли представники майже всіх континентів світу, і це стало знаком того що Україну підтримує увесь цивілізований світ» – сказав І-й заступник секретаря Ради Національної безпеки та оборони України генерал-полковник Михайло Коваль.

Як зазначив виступаючи на церемонії закриття навчань «Сі Бриз», командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України контр-адмірал Олексій Неїжпапа, навчання, яке має велику історію починаючи з 1997 року має потужний меседж – це підтримка стабільності та миру в Чорноморському регіоні.

Головними завданнями є всебічна підготовка військовослужбовців, штабів та підрозділів ВМС ЗС України до спільних дій з військовими формуваннями Збройних сил держав-членів НАТО, здобуття досвіду з питань оперативного планування, ведення бойових дій за стандартами та процедурами НАТО, підвищення рівня взаємосумісності та міжвидового співробітництва між ЗС України, іншими збройними формуваннями України та Збройними силами держав-членів та партнерів Північноатлантичного альянсу.

Основний акцент буде зроблено на відпрацюванні таких елементів, як протичовнова, протикатерна, протиповітряна оборони, протимінні дії, прибережні, річні й морські операції з перехоплення і протидії незаконним збройним формуванням.

Не менш важливими на сьогоднішній день, зазначає голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький, постає й протидія інформаційним операціям та кібербезпека, оборона важливих об’єктів інфраструктури за підтримки авіаційних, сухопутних підрозділів та сил спеціальних операцій в Одеському регіоні.

«Держава не можу існувати, якщо не має Збройних сил, якщо не має розуміння в геополітичному плані, особливо в регіональній безпеці, саме тому в Чорноморському регіоні вимальовуються особлива архітектура національної безпеки. І переконаний, що саме спільні українсько-американські навчання «Сі Бриз», які беруть початок з 1997 року у відповідності до «Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво у питаннях військових відносин між МО США та МО України», проказали, наскільки важливо, в цивілізаційному плані, переходити на нові міжнародно-правові стосунки. І я пам’ятаю, як у 1997 році ми були одними з перших, хто стояв у витоків організації «Сі Бризу» на Одещині. Приємно, що цьогорічні навчання вже є 21-ми. То ж попереду – двадцять другі!» – сказав Сергій Гриневецький.