Парламент підтримав перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів із пропозиціями Президента

13 липня 2021 року Верховна Рада повторно прийняла з пропозиціями Президента України законопроєкт №3711-д про внесення змін до ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС). «За» проголосували 305  народних депутатів.

Документ передбачає зміни до законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про Вищу раду правосуддя», а також до розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування».

Мета законопроекту – приведення положень законодавства України у відповідність із рішеннями Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 року, відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та вдосконалення процедури її формування та діяльності.

«Українське суспільство та український бізнес дуже давно очікує судової реформи, ключова мета якої – інституалізація справедливості. Перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів України – один з ключових її елементів. Вирішальна роль міжнародних експертів у відборі членів ВККС підвищить довіру до перезавантаження органу і продемонструє, що доброчесність є ключовим принципом у цій частині справжньої судової реформи. Саме судова реформа – одна з найскладніших реформ, які впродовж багатьох років були контраргументом міжнародних партнерів в питанні політичного консенсусу із готовності ЄС і НАТО до вступу України. Україна має успішно завершити судову реформу, поряд із удосконаленням роботи Вищої ради правосуддя, яка користуватиметься довірою українців та світу. Дякую Парламенту і Президенту за чергову складну, але дуже важливу реформу для успішної інтеграції України до ЄС і НАТО. З кожним таким кроком, показуючи єдність української влади у стратегічному курсі України, ми знімаємо контраргументи наших міжнародних партнерів на переговорах з наступних етапів», – коментує схвалення законопроекту Ольга Стефанішина.

Прийняття і реалізація закону забезпечує виконання рішень Конституційного Суду України, дає змогу сформувати Вищу кваліфікаційну комісію суддів України, на яку покладені функції із добору та оцінювання суддів.