Нове у призначенні житлових субсидій з травня 2021 року

19 травня 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №505 «Деякі питання призначення житлових субсидій», якою уточнено порядок призначення житлових субсидій.

Під час призначення житлових субсидій:

– не будуть враховуватися отримані доходи від депозитів;

– не впливатиме на право отримувати субсидію наявність коштів на  депозитному рахунку до 100 тис. грн;

– не буде враховуватися інше житло, яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності, розташованого у сільській місцевості.

На наступний термін житлова субсидія буде призначатися з травня 2021 року по квітень 2022 року лише в готівковій формі.

УВАГА !!!

Домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020/2021 років, призначення субсидії з травня 2021 року буде проводитися без звернення громадян, крім домогосподарств, яким субсидія:

  • надавалась у безготівковій формі;
  • була призначена за фактичним місцем проживання (орендарі житлових приміщень, внутрішньо переміщені особи, індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію);
  • була призначена без урахування осіб, які не проживають за місцем реєстрації.

Заяви на новий термін будуть прийматися протягом травня-вересня 2021 року.

Рішення про призначення житлових субсидій без звернення громадян буде прийматися на підставі інформації Міністерства фінансів України за результатами проведеної верифікації даних одержувачів даного виду державної підтримки.

ДО УВАГИ ДОМОГОСПОДАРСТВ, ЯКІ ОТРИМУВАЛИ ЖИТЛОВУ СУБСИДІЮ У БЕЗГОТІВКОВІЙ ФОРМІ !!!

Залишки коштів на рахунку для виплати житлової субсидії, які утворилися станом на 1 червня 2021 року, будуть виплачуватися АТ «Ощадбанк» шляхом перерахування таких коштів на поточні рахунки зазначених осіб, відкриті в АТ «Ощадбанк».

Залишки коштів, за якими не було звернень щодо їх виплати, 20 грудня 2021 року припинять обліковуватись АТ «Ощадбанк» та будуть повернуті на рахунок Мінсоцполітики.

Таким чином, особи, у яких є залишки коштів житлової субсидії, яка надавалась у безготівковій формі, повинні звернутись до АТ «Ощадбанк» для перерахування та отримання даних коштів на відкриті поточні рахунки.

Громадяни несуть персональну відповідальність за подані ними (уповноваженими особами) відомості про доходи, майно, що може вплинути на встановлення права або визначення розміру житлової субсидії.

Отримувачі субсидії зобов’язані протягом 30 днів повідомляти про зміни у складі зареєстрованих осіб, зміну сімейного стану, купівлю на суму, що перевищує 50 тисяч гривень тощо.

Заяву та декларацію з травня 2021 року можна  подати через уповноважену особу за місцем проживання, надіслати листом або направити в електронній формі через офіційний вебсайт Мінсоцполітики з накладанням кваліфікованого електронного підпису або через Єдиний вебпортал  електронних  послуг.

Управліннями соціального захисту населення Ізмаїльської районної державної адміністрації