НА АПАРАТНІЙ НАРАДІ В ОДЕСЬКІЙ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ОБГОВОРЕНО ПИТАННЯ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ

Ще одним важливим питанням, яке обговорили на черговій апаратній нараді в Одеській облдержадміністрації, яку провів голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький, стала поточна ситуація з працевлаштуванням в регіоні.

З профільною доповіддю про підсумки роботи Одеського обласного центра зайнятості за 5 місяців 2021 р. виступив його директор Сергій Гаценко.

В Одеській обласній службі зайнятості скористувалися електронним кабінетом шукача роботи 22 тисячі осіб та зареєстровано 9 тисяч електронних кабінетів роботодавця. Починаючи з 2019 року, в роботу усіх філій центру зайнятості та базових центрів зайнятості запроваджені інститути «Кар’єрний радник» та «Консультант роботодавця».

«За офіційними даними кількість зайнятого населення у І-му кварталі 2021 р. скоротилася у порівнянні з І-м кварталом 2020 р. на 41,7 тисяч осіб  та становила 968 000 осіб (рівень зайнятості населення скоротився з 57,9% до 55,9%.). При цьому кількість безробітного населення у І-му кварталі 2021 року зросла на 9,2 тисяч осіб у порівнянні з І-м кварталом 2020 р. та склала 82,3 тисяч осіб, а рівень безробіття  населення зріс з 6,8% до 7,8%» – повідомив директор  Одеської обласної служби зайнятості Сергій Гаценко.

Найбільш активно, за словами Сергія Гаценка, звертались за отриманням допомоги по частковому безробіттю роботодавці та фізичні особи-підприємці до Одеського, Ізмаїльського, Подільського, Білгород-Дністровського міських центрів зайнятості, Болградської, Овідіопольської, Чорноморської, Арцизької філій Одеської обласної служби зайнятості. За сприяння центрів зайнятості за шість місяців, працевлаштовано 11 тисяч тис. осіб.

«У першому півріччі 2021 року, послугами центрів зайнятості, скористалися 33,4 тисячі осіб, які мали статус зареєстрованого безробітного, допомогу по безробіттю отримували 30 000 осіб. За видами економічної діяльності, серед безробітних, які мали професійний досвід, 26,5% раніше працювали у сільському господарстві; 18,9% – у державному управлінні та обороні; 14% – в оптовій та роздрібній торгівлі; 7,6% – на підприємствах переробної промисловості; 7,4% – на транспорті. У загальній кількості зареєстрованих безробітних 44% – чоловіки, 56% – жінки, а 28% з них – молодь до 35 років» – відзначив директор  Одеської обласної служби зайнятості Сергій Гаценко.

До речі, за словами Сергія Гаценка, на базі одного з найкращих навчальних закладів Державної служби зайнятості – Одеського центру професійно-техничної освіти – ліцензовано та проводиться навчання дорослого населення за 33-ма професіями.

«Кількість осіб, охоплених профорієнтаційними послугами протягом січня – травня, становила 47,8 тисяч осіб (30,4 тисяч осіб мали статус зареєстрованого безробітного, а 9,8 тисяч осіб навчаються у навчальних закладах різних типів)» – сказав директор ООЦЗ.

На сьогодні, поступово зменшується кількість звернень шукачів роботи та збільшується потреба роботодавців в робочій силі. Протягом січня – травня 2021 року, роботодавцями області заявлено 16,3 тисяч вакансій (на 798 вакансій більше, ніж у аналогічному періоді 2020 року). Структура вакансій за видами економічної діяльності наступна: 34,8% вакансій пропонувалося в сільському господарстві; 11% – в державному управлінні та обороні; 8,1% – на підприємствах переробної промисловості; 8,1% – у сфері охорони здоров’я; 7,3% – у сфері торгівлі; 7,2% – у сфері освіті.

За результатами обговорення соціально важливого та актуального питання у сфері ринку праці, голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький, наголосив на необхідності налагодження тісної співпраці між структурними підрозділами Одеського обласного центру зайнятості та територіальними громадами – як на місцевому, так й на регіональному рівнях. Також голова облдержадміністрації звернув увагу учасників наради на загальні тенденції, що спостерігаються у зазначеній сфері, а це – майже 35% вакансій у сільському господарстві та надвисокий відсоток (45%) безробітних з вищою освітою.