МІНІСТР ОСВІТИ СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ ТА ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ОДЕСЬКОЇ ОДА СВІТЛАНА ФАБРИКАНТ ВІДКРИЛИ НОВИЙ НАВЧАЛЬНІЙ ЦЕНТР

Сьогодні, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет взяв участь у відкритті навчально-практичного центру «Машиніст холодильних установок» на базі державного навчального закладу «Одеський центр професійно-технічної освіти» (ОЦПТО). До цього дня у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області функціонувало 29 НПЦ, які створено за кошти державного, обласного бюджетів та кошти соціальних партнерів.

8 липня – відбулося відкриття 30-го навчально-практичного центру.

«Відкриття нового навчально-практичного центру – це ще один крок у розвитку професійної (професійно-технічної) освіти в межах державно-приватного партнерства, що створює нові можливості для здобувачів освіти та перспективи плідної співпраці із соціальними партнерами у сфері освіти», – зауважив під час відкриття центру Сергій Шкарлет.

Сьогодні на базі ДНЗ ОЦПТО функціонує 10 навчально-практичних центрів. Для нового центру закупили сучасне обладнання та інструменти вартістю в 1 млн грн. Професія «Машиніст холодильних установок» інтегрована з професією «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування». У центрі навчатимуться 45 учнів, з яких 30 займуться первинної підготовкою. Здобувачі освіти проходять виробничу практику та працевлаштовуються на підприємствах міста, а також розпочинають власний бізнес.

«Завдяки новому обладнанню вони зможуть не тільки познайомитися з сучасними матеріалами і новітніми технологіями, але і опановувати їх на практиці в виробничих майстернях», – розповіла заступник голови одеської облдержадміністрації Світлана Фабрикант.

Довідково:

Державний навчальний заклад «Одеський центр професійно-технічної освіти» є багатопрофільним закладом освіти та здійснює підготовку кваліфікованих робітників за 30 професіями будівельного, монтажного і ремонтно-будівельного напряму; громадського харчування; сфери послуг; сільськогосподарського напряму; електротехнічного виробництва; автомобільного транспорту та загальні професії для всіх галузей економіки.

Загальний контингент здобувачів освіти станом на 01.06.2021 року: 1017 осіб (із них 78 – із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; 32 – з порушеннями слуху; 472 – із малозабезпечених та багатодітних сімей).

ОЦПТО – експериментальний заклад освіти, який надає інклюзивну професійну освіту дітям з особливими освітніми потребами (з порушеннями слуху).