ГАЛУЗЕВА ПІДТРИМКА СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ ЗРОСТАЄ

На засіданні колегії Одеської обласної державної адміністрації, яка пройшла під головуванням Сергія Гриневецького, директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Алла Стоянова, поінформувала присутніх про програми підтримки агросектору у 2021 році.

Отже, державними програми пропонується: часткова компенсація вартості с/г техніки вітчизняного виробництва у розмірі 25% від вартості придбаної одиниці. Об’єм фінансування склав 1 млрд грн. Отримати кошти зможуть юридичні особи та фізичні особи-підприємці питома вага с/г продукції яких складає не менше 75% вартості всіх товарів.

Діятиме і фінансова підтримка заходів в АПК шляхом здешевлення кредитів на придбання основних засобів, будівництво і реконструкцію виробничих об’єктів сільгосппризначення, покриття поточних витрат на виробництво с/г товарів.

«Ця процедура впроваджена через 33 банки України. Підтримка в цьому році збільшена порівняно з минулим роком на майже 200 млн грн, та складає 1,2 млрд грн. Працюватиме і фінансова підтримка розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства, сума в якій збільшена порівняно з минулим роком на 160 млн грн. і складає загалом 450 млн грн, але не більше 25 млн грн. на одного суб’єкта господарювання» – повідомила Алла Стоянова.

Затребуваною є фінансова підтримка розвитку новостворених фермерських господарств: так в минулому році фермери отримали 3 тисячі гривень на 1 га, але не більше 60 тисяч грн, а в цьому році її суттєво збільшено і доведено до 5000 гривень на 1 га, але не більше 100 000 грн. на одне ФГ. В минулому році 56 новостворених фермерських господарств Одещини отримали цю опцію

Фінансова підтримка на розвиток кооперації включатиме дотацію за утримання корів в розмірі 5 тисяч грн. (не більше 250 тисяч грн.) від 5 ідентифікованих та зареєстрованих корів. Також вона включає компенсацію вартості техніки та обладнання с/г кооперативів в розмірі 70% вартості до 3 млн грн. на 1 кооператив; часткову компенсацію витрат на надані дорадчі послуги в розмірі 90%, доплату на користь застрахованих осіб – членів/голови СФГ за ЄСВ протягом 10 років у розмірі від 0,9 до 0,1 мінімального страхового внеску.

«Буде і відшкодування вартості закуплених племінних тварин, бджіл, сперми та ембрионів до 50% вартості загальною сумою 350 млн. грн. Діятимуть спеціальні дотації за наявні бджолосім’ї – 240 млн грн., на відшкодування вартості тваринницьких об’єктів до 50% – 350 млн грн., за утримання кізочок, козематок, ярок та вівцематок в розмірі 1000 грн. – 50 млн грн., за приріст поголів’я корів власного відтворення в розмірі 30 тис. грн. – 100 млн грн.» – надала інформацію директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОДА.

Пропозиції на 2021 рік щодо нових напрямів фінансування:  державна підтримка страхування с/г продукції – 240 млн грн.; субсидія на підтримку органічного виробництва з розрахунку 5 тисяч грн. на одиницю оброблюваних угідь, але не більше 50 га на особу – 70 млн грн.; субсидія на 1 голову ВРХ (у т.ч. птахів) в розмірі 5000 грн. – 20 млн грн.; відшкодування вартості витрат на проведення сертифікації органічного виробництва – 10 млн грн.; державна підтримка розвитку картоплярства – 60 млн грн. 

Держава виділила окрему компенсацію втрат посівів на Одещині в загальному розмірі 240 млн грн. з обмеженням в 50 га на одне господарство. Цю компенсацію втрат в результаті посухи за 2020 рік 1085 підприємств отримають до кінця поточного року.    

«Дуже важливий напрямок для аграріїв Одеської області – державна підтримка зрошення, на це виділено – 100 млн грн., а саме – компенсація до 25% вартості краплинного зрошення, але після проведення робіт – до 25% вартості закупівлі техніки та обладнання вітчизняного та іноземного виробництва; до 50% вартості будівництва/ремонту об’єктів (насосних, водорегулюючих споруд), після завершення робіт; до 25% вартості будівництва/ремонту внутрішньогосподарських систем» – зазначила Алла Стоянова.    

Загальний об’єм фінансування галузевої підтримки сільського господарства з Державного бюджету складає 4 млрд грн за загальними напрямками, та додатково 500 млн грн. за новими. У минулому році галузь отримала загальну підтримку у розмірі 3 млрд 968 млн грн.