ЦИФРОВІЗАЦІЯ ТА ВЗАЄМОДІЯ З ГРОМАДАМИ

В Україні відбувається активна цифровізація всіх сфер життєдіяльності громад. Для якісного впровадження цих рішень розроблено плани цифровізації, так звану «покрокову інструкцію» для громад щодо планування цифрової трансформації.

Про це, вкотре, в рамках чергової селекторної наради, з головами райдержадміністрацій, районних рад, територіальних громад, повідомила заступник голови Одеської облдержадміністрації Анастасія Бондар.

«Всі очільники громад мають зрозуміти, що цифрові інструменти – нові можливості для мешканців ваших громад! Команда Мінцифри працює так, щоб люди у регіонах не втрачали надії й віри у майбутнє, і створює для них рівні можливості завдяки впровадженню ІТ-інструментів у громадах. Наприклад, на цьому тижні фіналізуються результати надання інтернет субвенції. 32 громади отримають фінансування на більше ніж 200 населених пунктів в сумі більше 20 млн. Загальний обсяг населення, що отримає змогу підключитися до інтернету – 110 тисяч осіб та 700 закладів соцілаьної сфери» – повідомила Анастасія Бондар.

За словами заступника голови ОДА, наразі, в області є 4 населених пункти, щодо яких Мінцифра отримала, від існуючих провайдерів, інформацію про вже наявний там широкосмуговий інтернет, тож нам потрібно буде відпрацювати. Це – Окнянська громада село Довжанка (Подільський район), Доброславська громада село Вовківське (Одеський район), Кубейська громада село Оріхівка (Болградський район) та Бородінська громада село Ганнівка (Болградський район).

Також Анастасія Бондар зазначила що для того аби пришвидшити цифрову трансформацію регіонів, Міністерство цифрової трансформації України оцифровує дані та налагоджує взаємодію між державними реєстрами, що дозволить запровадити більше послуг онлайн. І тому важливо, щоб у кожній громаді з’явилася людина з інноваційним мисленням, яка допоможе і Мінцифрі, в Одеській ОДА, реалізувати освітні та цифрові проєкти.