ПИТАННЯ ПРОДОВОЛЬЧОЇ БЕЗПЕКИ Є ОСНОВОЮ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ! – СЕРГІЙ ГРИНЕВЕЦЬКИЙ

Голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький взяв участь у відкритті Міжнародної зернової конференції “Grain Ukraine 2021”, яка з 2016 року є міжнародною галузевою платформою для діалогу найбільших представників агроринку, керівників українських агропродовольчих компаній, комерційних та інвестиційних банків, а також технологічних трендсеттерів в агросфері.

У 2021 році, в Одесі, вкотре обговорили останні тренди аграрного ринку, а також розвиток стійких бізнес-моделей і впровадження технологічних агроінновацій.

Сергій Гриневецький привітав на землі Одещини подію, що поєднує науковий і практичний потенціали у такій важливій галузі, як сільське господарство. І говорячи про виклики аграріїв Одеської області, голова Одеської ОДА, відзначив, що на сьогодні одними з найважливіших проблем, над розв’язанням яких працює обласна влада — є проблема зрошення, переробка вирощеної зернової продукції та зберігання овочів і фруктів.

“Говорячи про питання продовольчої безпеки, я завжди наголошую на тому, що це є основою національної безпеки. І нам треба дивитись на декілька десятиліть вперед і розуміти, як ми будемо використовувати головне національне багатство — землю. Те, що сьогодні відбувається в законодавчому полі, дає певні сподівання і можливість для того, щоб ми дійсно увійшли в ринкову економіку і стали світовими лідерами з виробництва сільгосппродукції” – відзначив Сергій Гриневецький.

Голова Одеської ОДА наголосив, що в Одеській області прийнята стратегія розвитку регіону до 2027 року. Перший етап якої заплановано реалізувати — до 2023 року. Один з двох ключових напрямків — розвиток зрошення.

«Посуха останніх двох років довела до того, що південь Одеської області за висновками науковці перетворився у напівпустелю. Мені приємно, що і уряд, і новий міністр Роман Лещенко, ставлять це питання як пріоритет», — сказав виступаючи на відкритті Міжнародної зернової конференції “Grain Ukraine 2021” голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький.

Другий напрямок, за словами керівника Одеської ОДА — переробка овочів та фруктів.

«На жаль, нині на Одещині немає сучасних холодильних установок, в яких могли б зберігатись унікальні за смаковими і корисними властивостями одеські овочі і фрукти», — пояснив Сергій Гриневецький.

Тому на думку голови Одеської ОДА — Україна має стати тією країною, яка буде конкурувати на світовому ринку не лише вирощуванням зернових та овочів, а й їх потужною переробкою. Що тим самим дозволить створювати додаткові робочі місця і нарощувати валовий регіональний продукт.