ДІТИ МАЮТЬ ЖИТИ ТА ЗРОСТАТИ В БЛАГОПОЛУЧНИХ СІМ’ЯХ

З нагоди Дня захисту дітей 1 червня під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля відбулася Всеукраїнська нарада з питань захисту прав дітей.

В обговоренні системних рішень для покращення умов життя, забезпечення доступу до освітніх, медичних послуг та посилення соціального захисту дітей взяли участь Міністр соціальної політики Марина Лазебна, Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, представники інших міністерств, уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, голови обласних державних адміністрацій та керівники обласних центрів соціальних служб.

Прем’єр-міністр наголосив, що державні органи влади мають посилити зусилля щодо впровадження необхідних змін задля того, щоб діти могли зростати та виховуватись у родинах.

«Позиція Президента, Уряду та нас усіх — діти в Україні мають жити й зростати в благополучних сім’ях. Діти з інвалідністю мають отримати можливість якісного інклюзивного навчання, або за необхідності високоспеціалізованого навчання та реабілітації. Громади найближче до дітей, тому вони краще розуміють ситуацію. Держава зі свого боку має створювати відповідну політику й забезпечувати джерела й фінансування підтримки дітей», — відзначив Глава Уряду.

Учасники наради обговорили досягнуті результати та пошук оптимальних рішень проблемних питань для подальшого руху вперед. Денис Шмигаль заслухав доповіді міністрів та голів ОДА.

Так голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький звернувся до голови Уряду з пропозицією внести точкову зміну в діючий Закон про місцеві державні адміністрації.

«Є пряма норма 144 статті Конституції де чітко прописано, що рішення органів місцевого самоврядування з мотивів невідповідності Конституції чи Законам України зупиняються в установленому законом порядку , з одночасною передачею до суду. Звертаюсь до Вас з пропозицією, внесіть цю зміну і зніметься проблема раз і назавжди. Бо уже 5 років, як не має загального нагляду у прокуратури. І деякі місцеві ради і територіальні громади навіть ен передбачають в рішеннях, законно внести посаду спеціаліста Служби у справах дітей» – відзначив Сергій Гриневецький.

Окрім цього голова Одеської ОДА додав, що вважає основними критеріями боротьби зі злочинністю є постановка і вирішення двох питань – дитяча і рецидивна злочинність, які дуже пов’язані між собою

Денис Шмигаль наголосив, що підтримує пропозицію голови Одеської обласної державної адміністрації Сергія Гриневецького та відзначив, що буде сприяти реалізації цієї ініціативи.

За підсумками наради Прем’єр-міністр доручив профільним міністерствам розробити та внести на розгляд Уряду рішення для розв’язання проблемних питань та  посилення захисту прав дітей. Також обласні державні адміністрації спільно з органами місцевого самоврядування мають скоординувати діяльність територіальних громад у питаннях невідкладного утворення служб у справах дітей та активізувати роботу щодо розвитку сімейних форм виховання і зі створення патронатних сімей в кожній територіальній громаді.