Інформаційний семінар великомасштабного інфраструктурного проекту “Чиста ріка” у Кілії

На минулому тижні року працівники Ізмаїльської районної державної адміністрації взяли участь у робочому семінарі великомасштабного інфраструктурного проекту «Чиста ріка», що фінансується в рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна 2014-2020, який відбувся в приміщенні Кілійської міської ради Ізмаїльського району Одеської області.

В ході презентації  менеджер проекту Валентин Строя зупинився на  важливих  складових: сторонах проекту, строки  реалізації, меті,  фінансуванні та очікуваних результатах. Крім того, було підкреслено, що проект спрямований на запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, викликаних техногенними катастрофами в системі каналізації, розташованої в прикордонній зоні дельти Дунаю.

Завдяки реалізації проекту в містах Ізмаїл (Україна) та Тульча (Румунія) вже здійснено ряд інфраструктурних робіт в каналізаційній мережі,  проведено модернізацію насосних станцій, закуплено необхідне устаткування. Як зазначив Валентин Строя,  така стратегія в рамках проекту може бути поширена  і на інші громади півдня України, але важливою умовою цього буде являтися  не хаотичний, а організований розвиток цих громад. Інвестиції  ЄС можуть бути залучені  в громади, які будуть розвиватися  згідно підготовленої  стратегії  і зможуть здійснювати співфінансування  інфраструктурних робіт.

Відділ забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування Ізмаїльської районної державної адміністрації