ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ З ПРИСВОЄННЯ ПОЧЕСНОГО ЗВАННЯ “МАТИ-ГЕРОЇНЯ”

29 квітня 2021 року заступник голови Ізмаїльської районної державної адміністрації Колесниченко О.М. провела засідання комісії з державних нагород.

На порядку денному було розглянуто подання Сафʼянівської сільської ради  щодо  присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» Балтаковій Надії Георгіївні, яка народила та виховала до восьмирічного віку пʼятьох дітей.

За результатами розгляду наданих документів члени комісії визнали, що представлена кандидатура відповідає вимогам чинного законодавства та одноголосно ухвалили рішення порушити клопотання перед Одеською обласною державною адміністрацією щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» Балтаковій Н.Г.

Нагадуємо, що відповідно до Положенням про почесні звання України, затвердженого Указом Президента України від 29 червня 2001року № 476/2001 почесне звання України «Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених у встановленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

Всім жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”  виплачується одноразова винагорода  відповідно  до Закону  України  “Про  державні  нагороди України” у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно почесне звання.

Статтею 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2021 рік», установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2021 року – 2270 гривень. Тобто жінкам, яким у 2021 році буде присвоєно звання «Мати-героїня», буде виплачено одноразову винагороду у сумі 22700 гривень.

Управління соціального захисту Ізмаїльської районної державної адлміністрації