ЩОДО ВИПЛАТИ І ДОСТАВКИ ПЕНСІЙ ТА ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ ЗА МІСЦЕМ ФАКТИЧНОГО ПРОЖИВАННЯ ОДЕРЖУВАЧІВ

Кабінетом Міністрів України від 29.03.2021 р. прийнято постанову № 277 “Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України” (далі — постанова № 277), яка набрала чинності з 01.04.2021 р.

            Відповідно до пункту 2 постанови № 277, Пенсійним фондом України до 01.09.2021 р. буде проведено конкурс для вибору організацій, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України. До його проведення виплату і доставку пенсії здійснюватиме АТ “Укрпошта”.

            За місцем фактичного проживання з 01 вересня 2021 року отримуватимуть пенсії та грошову допомогу:

1) особи з інвалідністю І групи;

2) особи, які за висновком лікарсько – консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;

3) особи, які досягли 80-річного віку;

4) одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

            Особи вищезазначених категорій будуть отримувати пенсії та грошові допомоги за власним вибором: або через організацію, вибрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених. Оплата послуг з доставки пенсій та грошової допомоги одержувачам проводиться органами Пенсійного фонду України, органами соціального захисту населення шляхом відшкодування уповноваженому банку вартості таких послуг у розмірі, передбаченому договором.

            Для інших одержувачів оплата послуг з доставки пенсій та грошової допомоги проводиться одержувачами самостійно в розмірі, обумовленому договором між уповноваженим банком та одержувачем.

            Інші категорії пенсіонерів, які на сьогодні отримують виплати у відділеннях АТ “Укрпошта” або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні обрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати пенсії.

            У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 01.09.2021 р. буде здіснюватись через поточний рахунок АТ “Ощадбанк”, який буде відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано.

            Отримувачі пенсій можуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.

ГУ Пенсійного фонду України в Одеській області