20.01.2015

Закони України, що почали діяти з 1 січня 2015 року

Прийняття бюджету України на 2015 рік передбачало внесення змін до низки законодавчих актів України.

Основні та суттєві зміни торкнулись  Податкового, Митного та Бюджетного Кодексів України.

В період з 25 по 28 грудня 2014 року Верховна Рада прийняла ряд законів, а саме: Закон України «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та деяких законодавчих актів щодо податкової реформи», Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», Закон України про внесення змін до Митного та Бюджетного Кодексів України. 

Останній та  не менш важливий закон, що був прийнятий Верховною Радою України   28.12.2014 року - Закон України №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України».

Надамо йому характеристику.

Даний закон дозволив ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров’я, загальноосвітніх навчальних закладів, державних і комунальних закладів культури, об’єктів соціально-культурного значення у сільській місцевості, та надав органам місцевого самоврядуванням та міським радам право своїм рішенням  реорганізовувати чи  ліквідовувати вище вказані об’єкти.   

 Закон № 76  зменшує або скасовує стимулюючі виплати, зменшує надбавки і доплати державним службовцям та  чітко передбачає встановлення обмежень заробітної плати для державних службовців у розмірі 7-ми мінімальних заробітних плат, а у випадку скорочення чисельності без відповідної зміни фонду оплати праці – до 10 мінімальних заробітних плат. Дане обмеження не стосується військовослужбовців

  Крім того, прикінцевими положеннями Закону передбачається скорочення чисельності державних службовців на 20%, зменшення або скасування стимулюючих виплат, зменшення надбавок і доплат, які встановлені в граничних розмірах, надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати, встановлення для працівників режиму неповного робочого часу. Також  закон надає право керівникам органів  виконавчої влади та інших державних  органів, у межах бюджетних призначень, без згоди та попередження працівника, надавати їм  відпустки без збереження заробітної плати на визначений керівником термін.

  Законом передбачено скорочення чисельності управлінських апаратів державних компаній державного сектору економіки і обмеження зарплати для державних компаній у розмірі до 10 мінімальних заробітних плат.

 

 

Головний спеціаліст сектору

з юридичного забезпечення апарату РДА                                       Кавалерова С.С.