09.11.2017

Про проведення Ізмаїльською районною державною адміністрацією консультацій з громадськістю

Станом на березень 2017 року

Ізмаїльська районна державна адміністрація взаємодіє з інститутами громадянського суспільства керуючись Планом заходів щодо реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства Ізмаїльської райдержадміністрації, Орієнтовним планом консультацій з громадськістю Ізмаїльської райдержадміністрації тощо.

Налагоджений системний діалог влади з громадськістю та постійний моніторинг суспільно-політичної, соціально-економічної ситуації дають можливість ураховувати громадську думку, потреби та інтереси окремих громадян, соціальних груп під час вироблення та прийняття оптимальних, більш якісних управлінських рішень. Тобто, завдяки зворотному зв’язку забезпечується реалізація державної політики в різних сферах життєдіяльності району, вирішуються проблемні питання.

Станом на 28.02.2017 року зареєстровано 94 громадських організацій, 91 районних осередків політичних партій та 40 релігійних організацій, зона діяльності яких розповсюджена в межах населених пунктів району.

Однією зважливих форм проведення консультацій з громадськістю є організація роботи Громадської ради при Ізмаїльській райдержадміністрації. Відповідно до чинного законодавства, кожні два роки склад громадських рад при органах влади оновлюються. Таким чином, 15 лютого 2017 року було видане розпорядження т.в.о. голови Ізмаїльської райдержадміністрації № 67/А-2017 «Про припинення повноважень Громадської ради при Ізмаїльській районній державній адміністрації». 28 лютого поточного року видане розпорядження т.в.о. голови райдержадміністрації № 91/А-2017 «Про затвердження складу ініціативної групи за участю інститутів громадянського суспільства з підготовки установчих зборів для формування нового складу Громадської ради при Ізмаїльській районній державній адміністрації». До її складу увійшли 6 представників громадських організацій, представник районної  преси, два представника райдержадміністрації. Перше засідання ініціативної групи заплановано на 16 березня 2017 року. Членами ініціативної групи буде складено повідомлення про проведення установчих зборів Громадської ради, які відбудуться в квітні поточного року.

Слід зазначити, що до кладу Ради виявили бажання долучитись представники 22 інститутів громадянського суспільства району.

З метою забезпечення відкритості влади та інформування населення організовано цілий ряд заходів: забезпечення ЗМІ інформаційними, довідково-аналітичними матеріалами; систематичне проведення «прямих телефонних ліній», зустрічей керівників органів влади з представниками ЗМІ; участь журналістів в усіх заходах, що проводяться в районі. В районній газеті «Придунайские вести» постійно оприлюднюються нормативно-правові акти органів влади, статистичні матеріали, на її сторінках знаходять належне відображення актуальні питання державної політики, діяльність Президента, Уряду країни, регіональної і місцевої влади. Впродовж року працівниками структурних підрозділів РДА, територіальних органів влади підготовлено та розміщено 270 статей, публікацій,  роз’яснень та консультацій. Завчасно розміщуються оголошення про проведення особистих прийомів громадян, графік «прямих телефонних ліній», візити представників вищих органів влади, депутатів.

Сектором комунікацій з громадськістю апарату РДА налагоджено ефективну взаємодію з місцевими ЗМІ, незалежно від того, хто є  засновниками.

Постійно проводиться робота з інформування громадськості через засоби масової інформації та мережі Інтернет про актуальне законодавство та його реалізацію. Веб-сайт райдержадміністрації є офіційним носієм інформації райдержадміністрації, який створено для висвітлення діяльності райдержадміністрації, її органів, інформаційної взаємодії з державними та недержавними організаціями, громадськістю.

На Веб-сайті райдержадміністрації у 2016 році започатковано рубрики "Програми" та "Зворотний зв'язок". Протягом 2016 року через рубрику "Зворотний зв'язок" було надіслано 15 звернень від громадян, на початку 2017 року 2 звернення. На всі звернення було надано відповіді.

 Також на офіційному Веб-сайті райдержадміністрації постійно оновлюються підрозділи «Громадська рада» та «Консультації з громадськістю».

В кінці 2015 року сектором комунікацій з громадськістю впроваджено можливість інформування про діяльність Ізмаїльської райдержадміністрації та взаємодії з населення за допомогою соціальних мереж в Інтернеті.

Використання соціальних мереж у роботі райдержадміністрації є актуальним і необхідним. Сектором комунікацій з громадськістю створено сторінки Ізмаїльської районної державної адміністрації в соціальних мережах Інтернет: в «Facebook» група «Ізмаїльська районна держана адміністрація».

Постійно проводяться заходи з популяризації цих джерел інформації. Тому, посилання на сторінки в соціальні мережі було розміщено в вигляді «кнопок» переходу на офіційному сайті райдержадміністрації.  

За сектором комунікацій з громадськістю закріплено «телефон довіри» Ізмаїльської райдержадміністрації, який опубліковано на сторінках районної газети «Придунайские вести». Протягом минулого року було прийнято більш 20 дзвінків, питання з якими звертались мешканці району були різноманітного характеру – більшість стосовно соціального та пенсійного забезпечення. Громадянам було рекомендовано звернутись до відповідних структурних підрозділів та органів влади та надано контактні дані.

Таким чином, взаємодія органів влади з громадськістю на основі конструктивного діалогу, впровадження системних комплексних заходів з залучення громадськості до участі у формуванні та реалізації державної політики сприяє забезпеченню стабільної суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації в районі.

Завідувач сектору комунікацій з громадськістю

 апарату Ізмаїльської РДА                                                                                         Клопот В.М.