20.09.2018

Про хід виконання Указу Президента України від 26.02.2016р. №68/2016 «Про Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації»

Ізмаїльська районна державна адміністрація взаємодіє з інститутами громадянського суспільства керуючись Планом заходів щодо реалізації Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства Ізмаїльської райдержадміністрації, Орієнтовним планом консультацій з громадськістю Ізмаїльської райдержадміністрації тощо.

Налагоджений системний діалог влади з громадськістю та постійний моніторинг суспільно-політичної, соціально-економічної ситуації дають можливість ураховувати громадську думку, потреби та інтереси окремих громадян, соціальних груп під час вироблення та прийняття оптимальних, більш якісних управлінських рішень. Тобто, завдяки зворотному зв’язку забезпечується реалізація державної політики в різних сферах життєдіяльності району, вирішуються проблемні питання.

В Ізмаїльському районі зареєстровано 94 громадських організацій, 91 районних осередків політичних партій та 40 релігійних організацій, зона діяльності яких розповсюджена в межах населених пунктів району.

Однією зважливих форм проведення консультацій з громадськістю є організація роботи Громадської ради при Ізмаїльській райдержадміністрації.

Склад Громадської ради затверджено розпорядженням голови Ізмаїльської районної державної адміністрації від 7 липня 2017 року №338/А-2017 «Про затвердження складу Громадської ради при Ізмаїльській районній державній адміністрації в новій редакції». Станом на вересень 2018 року до складу Громадської ради входять 20 представників ІГС району.

Щоквартально проводяться засідання Громадської ради, на яких розглядаються різноманітні питання: щодо доукомплектування складу Громадської ради, про стан  магістральних надземних газопроводів в населених пунктах району, про стан зовнішнього  протипожежного водопостачання в населених пунктах району, про виконання Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», про випалювання стерні та рослинних залишків на полях, про стан роботи з воїнами АТО та їх сім’ями, про створення реабілітаційного центру, про стан забезпечення законності та правопорядку в районі, про фінансування програм соціального захисту населення  проектом бюджету Ізмаїльського району та ін.

Члени Громадської ради протягом 2018 року були активними у проведенні масових  та публічних заходів. Також, активною була участь членів Громадської ради в  організації допомоги силам антитерористичної операції. Також члени Громадської ради були учасниками святкових заходів  до  Дня Державного Прапора України та Дня  незалежності України, Дня пам’яті жертв голодоморів, інших публічних заходах. Голова Громадської ради і деякі її члени приймали активну участь в організації і проведення виставок-ярмарок домашніх тварин та птахів.

З метою забезпечення відкритості влади та інформування населення організовано цілий ряд заходів: забезпечення ЗМІ інформаційними, довідково-аналітичними матеріалами; систематичне проведення «прямих телефонних ліній», зустрічей керівників органів влади з представниками ЗМІ; участь журналістів в усіх заходах, що проводяться в районі. В районній газеті «Придунайские вести» постійно оприлюднюються нормативно-правові акти органів влади, статистичні матеріали, на її сторінках знаходять належне відображення актуальні питання державної політики, діяльність Президента, Уряду країни, регіональної і місцевої влади. Впродовж року працівниками структурних підрозділів РДА, територіальних органів влади підготовлено та розміщено  публікації,  роз’яснення та консультації. Завчасно розміщуються оголошення про проведення особистих прийомів громадян, графік «прямих телефонних ліній», візити представників вищих органів влади, депутатів.

Сектором комунікацій з громадськістю РДА налагоджено ефективну взаємодію з місцевими ЗМІ, незалежно від того, хто є  засновниками.

Постійно проводиться робота з інформування громадськості через засоби масової інформації та мережі Інтернет про актуальне законодавство та його реалізацію. Веб-сайт райдержадміністрації є офіційним носієм інформації райдержадміністрації, який створено для висвітлення діяльності райдержадміністрації, її органів, інформаційної взаємодії з державними та недержавними організаціями, громадськістю.

На Веб-сайті райдержадміністрації започатковано рубрики "Програми" та "Зворотний зв'язок". Також на офіційному Веб-сайті райдержадміністрації є підрозділи «Громадська рада» та «Консультації з громадськістю».

За сектором комунікацій з громадськістю закріплено «телефон довіри» Ізмаїльської райдержадміністрації, який опубліковано на сторінках районної газети «Придунайские вести». Протягом минулого року було прийнято більш 20 дзвінків, питання з якими звертались мешканці району були різноманітного характеру – більшість стосовно соціального та пенсійного забезпечення. Громадянам було рекомендовано звернутись до відповідних структурних підрозділів та органів влади та надано контактні дані.

Таким чином, взаємодія органів влади з громадськістю на основі конструктивного діалогу, впровадження системних комплексних заходів з залучення громадськості до участі у формуванні та реалізації державної політики сприяє забезпеченню стабільної суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації в районі.

Завідувач сектору комунікацій з громадськість                                                      В.М.Клопот

Ізмаїльської районної державної адміністрації