07.11.2018

В Ізмаїльському районі будуть збудовані чотири сучасні амбулаторії

    У рамках впровадження ініціативи Президента України Петра Порошенка з розвитку якісної медицини у сільській місцевості (ЗУ «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості»  від 14.11.2017), в Ізмаїльському районі будуть збудовані 4 сучасні нові амбулаторії.

    Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житловокомунального господарства України від 26 липня 2018р. № 187 затверджено Перелік проектів та заходів, що фінансуються у 2018 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості.

    Серед переліку затверджених проектів, 6 амбулаторій Ізмаїльського центру загальної практики сімейної медицини на території Ізмаїльського району: с. Стара Некрасівка, с. Комишівка, с. Кирнички, с.Муравлівка, с.Багате, с. Нова Некрасівка. Оскільки в с.Стара Некрасівка проводиться капітальний ремонт будівлі амбулаторії, а в с.Багате амбулаторія знаходиться у належному стані, спільно з сільськими головами прийнято рішення, що ці населені пункти до ініціативи залучатись не будуть.

    Виконання цього завдання контролюється особисто головою Ізмаїльської районної державної адміністрації Наталією Тодоровою: «Амбулаторії будуватимуться в рамках нової мережі первинної медичної допомоги. Дуже важливо, щоб в селі були впроваджені стандарти сучасної якісної доступної медицини. Робота в даному напрямку ведеться активно».

    За словами Наталії Іванівни, в райдержадміністрації відбулась низка зустрічей з керівниками населених пунктів, в яких будуть збудовані амбулаторії, затверджено всі 4 детальні плани будівництва, заключено договори з землевпорядною організацією «Тайзер Експо Україна», проводиться робота по проекту відведення землі, заключенню договору на проведення проектних пошукових робіт (геологія), заключенню договорів на виготовлення проектно-кошторисної документації.

    За планом, нова сільська амбулаторія - це збудована одноповерхова будівля з автономним опаленням, водопостачанням, сучасним медичним обладнанням, меблями, благоустроєм і кондиціонуванням, медичним обладнанням  та засобами, відповідно до примірного табеля матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та фізичних осіб.

    Нагадаємо, за ініціативи Президента України Петра Порошенка, парламентом був проголосований закон щодо розвитку первинної допомоги у сільській місцевості. Імплементація закону 2206 полягає не тільки у запровадженні сучасних підходів до приміщень і медичного обладнання, а в першу чергу – новітніх методів, телемедицини, які можуть записувати дані, передавати їх на вторинний рівень і отримувати дуже швидку консультацію від фахових лікарів з вузькопрофільних питань.

    Загальний обсяг субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості у 2018 році складає 5 млрд грн. Порядок та умови використання Субвенції, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 06.12.2017 № 983.

 

Сектор комунікацій з громадськістю райдержадміністрації