31.07.2018

​В Одеській області відбулося чергове засідання міжвідомчої комісії з протидії рейдерству

В Одеській ОДА відбулося чергове засідання міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств. Під час заходу члени комісії розглянули звернення громадян. Зокрема, щодо конфліктів з приводу можливої несплати податків, неоформлення співробітників, а також використання земель не за цільовим призначенням. Засідання очолив перший заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Олександр Терещук. 

«Пропозиції щодо розглянутих на комісії звернень будуть вивчені. Найчастіше рейдерство відбувається там, де певні особи хочуть “хитромудро” заробити — землі належним чином не зареєстровані, податки не сплачуються, а робочі не оформлені. Завдання антирейдерської комісії — такого не допускати. Наголошую, все має відбуватися у правовому полі. Саме тому я найближчим часом доповім голові Одеської обласної державної адміністрації про вказані звернення і запропоную звернутися від комісії до Генеральної прокуратури України із повної розшифровкою останнього засідання. Правоохоронні органи та суди мають виконувати свою роботу у межах власних повноважень. І ніхто з зацікавлених осіб або депутатів різних рівнів не має втручатися у такі конфлікти і встановлювати винних», — підкреслив Олександр Терещук.

Нагадаємо, у 2018 році вже проведено п'ять засідань міжвідомчої комісії. Робочі групи виїжджали, зокрема, до Ренійського, Ізмаїльського та Любашівського районів. У разі виявлення ознак кримінальних злочинів під час розгляду звернень на засіданні комісії приймається рішення щодо передачі матеріалів до правоохоронних органів.