09.10.2018

В Дунайській обласній лікарні відкриють кардіохірургічне відділення

КНП «Дунайська обласна лікарня» Одеської обласної ради», яка обслуговує мешканців Ізмаїльського району та всього південно-західного регіону Одеської області, було довірено впровадити в життя національну програму з надання медичної допомоги хворим на гострий інфаркт міокарда.

Таким чином, лікарня стане третім медичним центром в Одеській області, який проводить операції на серці. У зону відповідальності майбутнього кардіохірургічного відділення Дунайської обласної лікарні увійдуть Татарбунарський, Тарутинський, Болградский, Ренійський, Кілійський та Ізмаїльський райони.

В рамках обласної програми «Здоров'я» Одеською обласною державною адміністрацією та Одеською обласною радою для Дунайської обласної лікарні виділено 14 млн. грн. для придбання ангіографа, який на минулому тижні доставлено у лікарню.

Обласним департаментом охорони здоров’я були виділені кошти в сумі 2 млн. грн. для придбання витратних матеріалів та 2,5 млн грн на придбання додаткової апаратури для операційної та палати інтенсивної терапії. Самою лікарнею було замовлено та оплачено підготовку всієї необхідної технічної документації, вартістю 200 тис. грн.

Згідно кошторисної документації, вартість підготовки приміщень для операційних становить 2,9 млн грн, з яких 1,5 млн грн надав Департамент охорони здоров'я, бракує 1,4 млн. грн.

 У зв'язку з цим, на минулому тижні в Ізмаїльській районній державній адміністрації відбулась зустріч керівництва Дунайської обласної лікарні з представниками сільгосптоваровиробників району за участю голови Ізмаїльської районної державної адміністрації Наталії Тодорової та голови Ізмаїльської районної ради Василя Антонюка. В.о. головного лікаря Дунайської обласної лікарні Віталій Гайдуков звернувся до присутніх з проханням прийняти участь у реконструкції та відкритті відділення. У свою чергу лікар гарантує, що вся медична допомога хворим з Ізмаїльського району, включаючи коронарографію та стентування (вартість яких становить близько 6000 та 30 тис. грн), надаватиметься безкоштовно.

Керівники аграрних підприємств позитивно відреагували на прохання про надання допомоги медичному закладу. За словами голови Ізмаїльської районної ради Василя Антонюка, питання стосовно надання фінансової допомоги буде розглядатись депутатами районної ради на наступній сесії районної ради.

 Кардіохірургічне відділення має запрацювати вже на початку грудня.

 

Сектор комунікацій з громадськістю районної державної адміністрації