10.07.2018

Свято Івана Купала

7 липня, в мальовничому місці, на базі відпочинку «Дунай», пройшло районне обрядове свято «Ой, на Івана, на Купала». За вже сформованою традицією він щорічно проводиться на Ізмаїльщині за участю представників всіх населених пунктів Ізмаїльського району. У програмі свята виступили колективи художньої самодіяльності району, артисти Ізмаїльського обласного центру національних культур, відділу культури і спорту райдержадміністрації.

Концертні номери відрізнялися особливим колоритом, властивим цьому стародавньому святу. Всіма улюблене свято Івана Купала, бере свої витоки з язичництва. Ще до приходу християнства люди пов'язували це свято з літнім сонцестоянням, яке за старим стилем припадав на 20-21 червня. За новим стилем свято відзначається 7 липня. Досі збережені стародавні ритуали очищення, обмивання в річках і озерах під час цього свята. З давніх-давен вважалося, що на Івана Купала вода має цілющу та навіть магічну силу, яка допомагає очиститися від усякого зла, зцілитися і придбати гарне здоров'я. За народним повір'ям, саме в цей час вода входить в священний союз із вогнем, і це вважалося величезною природною силою, символом чого стали купальські вогнища, які і сьогодні розпалюються в день свята Івана Купала.

Хороводи, танці, перестрибування через вогонь багаття, опускання вінків у ріку Дунай - це колоритні обряди, які були представлені на загальнорайонному святі.

Виступи артистів були феєричними, пісні і танці народів, що населяють наш багатонаціональний край, чудові театральні постановки наповнювали багату і різноманітну програму свята. Всі творчі колективи, солісти знову показали високий рівень своєї майстерності, що відзначили під час їх нагородження грамотами та подарунками голова Ізмаїльської районної державної адміністрації Н.І. Тодорова та директор районного навчально-методичного центру закладів культури і спорту Г.Г. Чилік.

Свято було дуже веселим і змістовним. Воно запам'ятається надовго всім, хто побажав взяти в ньому участь.