12.08.2019

СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЕКТ «ЩАСТЯ У ЧОТИРИ РУКИ»

UNFA, Фондом ООН у галузі народонаселення разом з Міністерством соціальної політики України проводиться інформаційна компанія "Щастя у чотири руки", яка спрямована на подолання усталених стереотипів стосовно соціальних ролей чоловіків і жінок та розподілу сімейних обов'язків.

Згідно досліджень Фонду ООН у галузі народонаселення, українські чоловіки проводять вдвічі менше часу із дітьми, ніж їхні партнерки. 63% з них вважають, що зміна підгузків, купання та годування – це виключно жіноча справа.

Саме через розбіжності у поглядах на сімейні ролі та обов‘язки виникає більшість чвар та невдоволення, які поступово, але невідворотно, руйнують шлюб. 61% шлюбів в Україні закінчуються саме так, – розлученням.

Однак, у світі цей розподіл на жіночі й чоловічі справи стирається. Обоє партнерів перебувають з малюком з перших хвилин його життя і можуть дати раду і з купанням, і з підгузками, і з вихованням.

 

Який він – хороший тато? “Той, який хоче, щоб його дитина була щасливою і здоровою”. Цього бажання жоден батько не заперечить. Тому хороший тато не просто хоче, але й робить. Він включається в процес виховання одразу, а не коли його дитина піде до школи, прийматиме рішення до якого університету вступати чи з ким одружуватися.

Щоб допомогти татам стати більш залученими до виховання своїх дітей на усіх етапах, Фонд ООН у галузі народонаселення запустив кампанію “СуперТато може”. Це ініціатива у рамках проекту“Щастя у 4 руки” (zags.org.ua), яку Фонд уже 4 роки втілює разом із Міністерством соціальної політики. Проект покликаний привернути увагу до того, що в переважній більшості українських родин обов’язки розподіляються нерівномірно. Жінки витрачають приблизно у 3.5-4 рази більше часу на сімейні обов’язки, ніж чоловіки.

Мета проекту «Щастя у 4 руки» – донести до людей, які вступають у подружжя, прості рецепти сімейного щастя, щоб ніщо не заважало молодим кохати одне одного та спільними зусиллями будувати сім‘ю.

Проект наголошує: сім‘я – це коли будь-які проблеми чи завдання сприймаються як спільні та вирішуються спільними зусиллями чоловіка та дружини. Незважаючи на те, які уявлення про сімейний уклад мали молоді до шлюбу, існують універсальні правила побудови необхідних умов для сімейного щастя.

Перш за все це – впевненість кожного з членів родини, що він не залишиться сам-на-сам з проблемами, що рідна людина розділить з ним все.

“СуперТато може” – це серія відеороликів, в яких експерти ведуть бесіди із зірковими татами про відповідальне батьківство. Наприклад, про планування вагітності, декретну відпустку для тата, те, як давати раду дитячим капризам чи залежності від ґаджетів. Подивитися ролики Фонду ООН у галузі народонаселення можна за тут (www.youtube.com/playlist?list=PLV4zy1apmIUZAZopjdYWKFMBEK-xCyAK6)

Відповідальне батьківство починається ще до народження малюка. Коли планується вагітність, коли майбутні батьки разом ходять на курси, коли вони беруть участь у пологах і рівноцінно розподіляють обов’язки по догляду за дитиною. Нордичні країни у цьому задають хороший тренд на відповідальне й усвідомлене батьківство. Проте, мова не про слідування тренду. Мова про те, що перший крок, перше слово, перший синяк на коліні твоєї дитини  – це ті унікальні моменти, які ніколи більше не повторяться. Дитина – це спільний проект обох у парі. І кожен етап втілення цього проекту важливий як для мами, так і для батька. Тато може не лише гратися зі своїм малюком чи проводити виховні бесіди на прохання мами. Він може стати для своєї дитини супертатом, якому все під силу. А це, – найпочесніша роль.

 

Управління соціального захисту населення Ізмаїльської райдержадміністрації є відповідальним структурним підрозділом з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. У разі виникнення запитань можна звертатися до відділу соціально-трудових відносин за телефоном 2-16-37 або за адресою: м. Ізмаїл, вул. Покровська, 48, а, кабінет №12.