14.01.2021

Проведено перші у 2021 році селекторні наради з головами райдержадміністрацій та територіальних громад Одеської області

За дорученням очільника області Сергія Гриневецького заступник голови ОДА Олег Муратов провів селекторну нараду в режимі онлайн з головами РДА та територіальних громад Одеської області. У нараді взяли участь: заступник голови ОДА Анастасія Бондар, керівник апарату ОДА Микола Бішляга, керуючий справами апарату Одеської обласної ради Олександр Балан, радники голови ОДА, керівники структурних підрозділів ОДА.

Було розглянуто декілька актуальних питань:

  1. Поточний стан передачі об’єктів спільної власності районів Одеської області, що ліквідуються (реорганізуються), у комунальну власність територіальних громад. Директор департаменту економічної політики та стратегічного планування ОДА Дмитро Радулов доповів про передачу 1287 з 1470 об’єктів (при цьому новоствореними районними радами Одеської області вже прийняті відповідні рішення щодо передачі 1397 об’єктів).
  2. Аналіз виникнення надзвичайних ситуацій за період новорічних та Різдвяних свят (31.12.2020 – 10.01.2021). Директор департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ОДА Сергій Готко надав інформацію про 101 випадок пожежі по області.
  3. Поточний стан поводження з твердими побутовими відходами по регіону – зокрема, виявлення незаконних сміттєзвалищ та комплексні заходи з їх ліквідації, рекультивації, контролю й протидії їх формуванню.
  4. Поточний стан виконання доручень голови ОДА щодо прибирання узбіч автомобільних доріг області, ремонту та благоустрою відповідних елементів інфраструктури (зупинки, вбиральні тощо). Було звернуто увагу на окремі важливі складові цього процесу, зокрема:

– впорядкування на місцевому рівні процесу притягнення порушників державних норм у сфері екології та благоустрою до адміністративної відповідальності, включаючи безперешкодну діяльність інспекторів, складання протоколів, роботу адміністративних комісій;

– всебічна участь органів місцевого самоврядування (місцевих громад взагалі) у заходах з контролю за дотриманням відповідних норм та проведенні профілактики забруднення довкілля й пошкодження елементів автодорожньої інфраструктури (враховуючи користування ними саме представниками місцевого населення);

– розробка типових проєктів зупинок та вбиралень з подальшим виробництвом їх та заміною аналогічних об’єктів, непридатних для експлуатації.

Олег Муратов подякував керівництву та мешканцям територіальних громад, що взяли участь у недільному прибиранні узбіч ділянок траси Одеса – Рені.

Також було звернуто увагу на необхідність укладання місцевими бюджетними установами договорів на газопостачання та розподіл газу.

Голови РДА отримали відповіді з питань реорганізації (ліквідації) чинних райдержадміністрацій (звільнення, працевлаштування, фінансування співробітників, визначення граничної чисельності, структури та штатних розкладів РДА, що утворюються тощо). Особливо було наголошено на недопущенні скорочення чинних співробітників місцевих служб у справах дітей.