02.08.2019

Правила поводження з твердими побутовими відходами

В Ізмаїльському районі 23 населених пункти із загальною  чисельністю населення близько 51 тис. осіб. Щорічно продукти життєдіяльності населення у вигляді твердих побутових відходів вивозяться на полігони та сміттєзвалища, кількість яких в районі становить 18 одиниць.Щорічний обсяг вивезених ТВП становить близько 4.600 м.куб.або 1630 тонн. Морфологічний склад відходів – в основному побутові відходи, змішані ТВП та органічні відходи,які складаються з макулатури полімерних матеріалів,скла,відходів рослинного походження, відходи зеленого господарства.Небезпечні відходи на сільських полігонах ТВП Ізмаїльського  району відсутні.

  У 4 населених пунктах с.Броска, с.Матроска, с. Стара Некрасівка, с.Дунайське вивіз  ТВП здійснюють ФОП. Населення,бюджетні установи та підприємства вищезазначених населених пунктів 100% охоплено укладанням договорів на вивіз ТВП. В інших населених пунктах організовано само вивіз ТВП. Утримання місць ТВП здійснюється, у тому числі, за рахунок податку  на самооподаткування населення .Рекультивація полігонів та захоронення відходів здійснюється за рахунок місцевих бюджетів відповідних сільських та селищної рад.Транспортування побутових відходів населенням здійснюється самовивозом, оплата за користування полігонами ТВП входить у склад щорічного земельного податку.

 Ізмаїльською райдержадміністрацією та виконкомами сільських та селищної рад проводиться робота щодо застосування роздільного збору ТВП.В деяких селах організовано сортування ТВП – Утконосівка, Саф’яни, Броска.

  В рамках проведення щорічної акції «За чисте довкілля» та Дня Благоустрою населених пунктів прибираються території населених пунктів в межах села та поза межами: кладовища, сміттєзвалища. Стихійні сміттєзвалища на території населених пунктів  та за їх межами ліквідовані під час проведення заходів з благоустрою території району, на теперішній час стихійні та несанкціоновані сміттєзвалища на території населених пунктів та за їх межами відсутні. Потенційні території для створення стихійних та несанкціонованих  сміттєзвалищ в межах населених пунктів ( для порівняння – у 2018 році - 444 одиниці, у 2019- 185)

Щорічно обсяги вивезених ТВП зростають, та вже через 8-10 років сміттєзвалища  та полігони будуть нести екологічну загрозу навколишньому середовищу. Вже на сьогоднішній день виникає потреба у створення 2 нових полігонів. Останнім часом Ізмаїльською райдержадміністрацією вивчається питання щодо будівництва сміттєпереробних заводів на території району. У перспективі будівництво модульних заводів передбачається на території с.Саф’яни, с.Утконосівка, смт Суворове, с.Броска.