10.09.2019

«Освіта району: виклики та перспективи»

       28 серпня відбулась конференція «Освіта району: виклики та перспективи»

       Про найбільш вагомі досягнення в Ізмаїльському районі протягом  року  доповіла присутнім начальник відділу освіти Ізмаїльської райдержадміністрації - Тетяна Якименко.

        За її словами протягом 2018-2019 н. року продовжувалась робота по оновленню і осучасненню у закладах дошкільної освіти (ЗДО) матеріально-технічної бази та навчально-ігрового середовища. Також, начальник відділу зазначила, що окремі ЗДО сьогодні нічим не уступають міським.

        Похвальним листом «За відмінні успіхи у навчанні» нагороджені 343 учні. Похвальною грамотою «За відмінні успіхи у вивченні окремих предметів» нагороджені 19 учнів.

        Спостерігається, хоча і незначне, але все-таки збільшення кількості переможців обласних предметних олімпіад. Так у минулому році переможцями стали 20 учнів

           В рейтингу шкіл щодо роботи з обдарованими і здібними учнями переможцями стали:

1 м. – Кислицька ЗОШ

2 м. - Новонекрасівська ЗОШ

3 м. – Саф’янська, Суворовська ЗОШ

       Покращився рейтинг наших шкіл у порівнянні з минулим роком, за підсумками ЗНО 2019 року серед шкіл і професійних ліцеїв області. Найвище місце в цьому рейтингу, 26-те з 417 можливих, посіла Старонекрасівська загальноосвітня школа. Ще три школи (Суворовська, Ларжанський НВК, Першотравневська) ввійшли до сотні кращих шкіл області і посіли відповідно 61, 75 і 78 місце в рейтингу.

       Школярі району мають також досягнення в роботі Малої академії наук (МАН)

       Крім цього учні шкіл району приймали активну участь у різноманітних конкурсах, здобули чимало грамот, золотих і срібних сертифікатів, що, беззаперечно, сприяє розвитку здібностей і задатків школярів. На це була також спрямована робота закладів позашкільної освіти: ЦДЮТ та ДЮСШ. Протягом року організовано і проведено десятки різноманітних виставок, конкурсів, фестивалів, змагань тощо, прийняли участь в обласних заходах відповідного спрямування

      Завданням, яке потребує негайного вирішення  - є гармонізація змісту дошкільної освіти і НУШ. Моніторингові дослідження, проведені Урядовим контактним центром, показали, що замість того, щоб розвивати емоційний стан дітей, їх можливість творити – у ЗДО продовжують вчити рахувати, писати, читати…, а значить втрачати золотий вік дитини для розвитку її творчих задатків 

      Окремі слова вдячності Тетяна Якименко висловила директорам шкіл. «…Ви змогли проявити свої найкращі організаторські здібності, сміливість, працездатність, креатив. Недарма кажуть, що НУШ потрібен не директор, який стоїть над колективом, а лідер який разом з колективом. Я пишаюсь тим, що у наших школах є справжні лідери…»

        Наприкінці конференції відбулось нагородження педагогічних працівників за плідну працю, високий професіоналізм, відповідальне ставлення до посадових  обов’язків.

 

 

 


Сектор комунікації з громадськістю

Ізмаїльської райдержадміністрації