31.07.2020

Максим Куций здійснив робочу поїздку до Овідіопольського району

Керівник Одеської обласної державної адміністрації здійснив робочу поїздку до Овідіопольського району. Разом з ним у зустрічі з мешканцями взяли участь керівники правоохоронних органів області, ДСНС та профільних департаментів ОДА.

Найбільше людей цікавило обговорення конфігурацій ОТГ. Район складається з семи територіальних громад, деякі з яких сформовані давно — наприклад, Авангардівська об’єднана територіальна громада. Інші з’явилися нещодавно завдяки підтримці та консультаціям ОДА. Одна з них — Кароліно-Бугазька.

«Місцеві жителі прагнуть стабільного розвитку для своїх громад. Зазначив, що завдяки реформі децентралізації, ОТГ матимуть якісні адміністративні, соціальні та комунальні послуги. Водночас, окрім можливостей, люди отримають більше відповідальності на місцях», — зазначив Максим Куций.

Важливою темою для місцевих жителів є розвиток туризму. У районі поблизу піщаних пляжів знаходяться бази відпочинку та туристично-оздоровчі комплекси. Також у селищі Таїрове розташовується науковий центр «Інститут виноградарства й виноробства ім. В. Є. Таїрова».

Також керівник ОДА зазначив, що закладу вже 115 років. Сьогодні він має винні підвали та унікальні колекції вин з дегустаційним залом. Сам же Овідіополь стоїть на березі мальовничого Дністровського лиману. Популяризація цього краю зробить його не менш привабливим за курорти Бессарабії.

Район має великий спортивний потенціал, який обов’язково буде реалізовано. Це стосується й водно-гребної бази у Прилиманському, й комплексу стендової стрільби у Новій Долині. З розв’язанням всіх юридичних питань та зростанням обсягів фінансування бази знову зможуть стати спортивними магнітами Одеської області.

Інфраструктура району розвивається. Сьогодні тут реалізовуються одразу 3 об’єкти президентської програми «Велике будівництво».

«Це дитячий садок та школа в Авангарді, а також дитячий садок в Овідіополі. Роботи на останньому об’єкті перевірив особисто. Також в рамках президентської програми у районі будується дорога Т-16-47 /Н-33/ — Кароліно-Бугаз — Грибівка — Санжійка», — повідомив Максим Куций.

Овідіопольський район знаходиться на передовій розвитку альтернативної енергетики у регіоні. Тут розташовані вітряні парки, які роблять чималий внесок у розвиток української енергетики та забезпечують робочими місцями мешканців району.

Нагадаємо, минулого тижня Максим Куций здійснив робочу поїздку до Лиманського району.