07.02.2019

Лікарі Ізмаїльського району впроваджують нові технології лікування та діагностики

          Ізмаїльський район продовжує реформування первинної ланки медицини. Наступним кроком стало впровадження нової системи кодування первинної допомоги - ICPC-2.

          Міжнародна класифікація первинної медичної допомоги (ІСРС) – це достатньо поширена класифікація, яка використовується на первинній ланці в багатьох країнах світу. Впровадження нової україномовної системи ICPC-2 є важливою складовою  оптимізації роботи лікарів первинної ланки.

Регіональні тренери Ірина Каташинська та Зоя Чорна 6 лютого провели тренінг «Впровадження Міжнародної класифікації ICPC-2» для сімейних лікарів, лікарів-педіатрів  та медичних сестер  Ізмаїльського району. Більшість лікарів ПМСД району вже працюють з ICPC-2, але у них було багато питань, на які отримали конкретні та вичерпні відповіді.

           Протягом 3-ох годин працівники первинної ланки Ізмаїльського району ознайомились з основними принципами, термінами, перевагами використання ICPC-2, набули практичні навички  використання класифікації ICPC-2. Тренінг проходив у режимі питання-відповіді, проводились розбори клінічних випадків звернень пацієнтів із використанням нової системи кодування. Вирішення практичних, ситуаційних прикладів показало великий відсоток набутих знань, умінь та навичок в системі ICPC-2.

Визначено, що таке епізод звернення, причина звернення, коди процесів та ін.. Класифікація ICPC-2 дає можливість лікарям раціонально використовувати час (значно зменшити  час на оформлення медичної документації),  більше часу приділити проблемам пацієнта.

           Впровадження нової  Міжнародної класифікації ICPC-2 покращить якість медичної допомоги і дозволить оптимально розпланувати ресурси ПМД у відповідності до потреб пацієнтів.

 

 

  КНП Ізмаїльської районної ради «Центральна районна лікарня»