12.08.2019

КАДРИ ДЛЯ СЕБЕ

За час існування сектору рекрутингу в нашому центрі зайнятості було написано чимало різних історій про людські долі, про те, як вдавалося допомагати людям, вникати в їхні проблеми, слухати, підтримувати, працевлаштовувати… І все це заради однієї мети – задовольнити і роботодавця і людину, яка шукає роботу. А якщо роботодавець-заявник сам центр зайнятості та треба знайти кадри для себе?

Історія про те, як ми шукали інженера з комп’ютерних систем та двірника на півставки.

Першим завданням було знайти інженера-комп’ютерника у сектор інформаційних систем. На сьогодні це - нелегка задача. Дуже багато фахівців цієї сфери діяльності обирають «віддалену» роботу. В такій формі є свої «плюси» та «мінуси». Але ці «мінуси», за наявності високої заробітної плати, якось стухають. Чому? Бо для молодої людини головне в наш час заробляти. Тож виконання заявки з підбору спеціаліста перетворилося на справжній квест. Довелось робити моніторинг резюме, запрошувати на співбесіди, телефонувати, друкувати об’яви на власному сайті та на веб-сторінках соціальних мереж та ЗМІ – але потрібного результату не було.

І тільки розмістивши нашу вакансію на work.ua, зразу ж отримали декілька резюме від тих претендентів, на яких ми очікували. В їх числі і Євген, який в 2018 році закінчив Одеську академію зв’язку за спеціальністю «Телекомунікації та радіотехнології», працював в Києві на телебаченні. Один із методів рекрутингу – не тільки знайти підходящу кандидатуру для роботодавця, але й дізнатися про претендента якомога більше за його останнім місцем роботи. Рекомендації з попереднього місця роботи дуже нас надихнули – вони були відмінними. І це була запорука вірного вибору. Ми запросили на співбесіду до нашого центру зайнятості. Особиста зустріч надала ще більшого оптимізму. Й Євген був згоден працювати в нашому дружньому колективі.

Дієвість такого методу підбору претендентів Євген підтверджує своєю роботою кожен день. З лютого 2019 року молодий інженер працює в нашому колективі. До своїх обов’язків ставиться творчо, креативно, сумлінно, чітко виконуючи доручення. За що його люблять та поважають колеги.

Завдання друге – знайти двірника на півставки до центру зайнятості, тобто для нас. Суворі непривабливі обмеження по заробітній платі звужували коло претендентів на вакансію. Проаналізувавши ситуацію, зрозуміли, що на цю роботу дасть згоду людина, яка недалеко від нас мешкає або працює. На крайній випадок - пенсіонер, бажаючий додатково заробляти. В день отримання заявки, враховуючи всі перешкоди, які можуть виникнути, обійшли довколишні організації з надією, що може вдасться когось зацікавити роботою за сумісництвом. На це знадобилося рівно півгодини – саме через такий час наш претендент вже спілкувався з директором центру зайнятості. Валерій працює у нас з травня 2019 року. Відповідальний, працелюбний, акуратний, дисциплінований – так його охарактеризували за основним місцем роботи. Кожного ранку ми бачимо підтвердження цих слів – радує очі чистота, створена руками людини, яку ми працевлаштували до себе.

Ось такі наші будні. Шукати, вміти слухати того, хто подає заявку і того, хто шукає роботу – запорука вдалого працевлаштування, доброго настрою, відродження авторитету та іміджу служби зайнятості. І ми добре розуміємо, що чим більше буде «попадання в десятку», тим більше до нас будуть звертатися ті, кому потрібна допомога і в роботі, і в кадрах.

 

Ізмаїльський міськрайонний центр зайнятості