14.05.2019

До уваги сільгоспвиробникам Ізмаїльського району

    Амброзія полинолиста - надзвичайно шкодочинний карантинний бур’ян, який набуває значного розповсюдження

    Цей бур’ян шкодить не тільки сільськогосподарським культурам, а й негативно впливає на здоров’я людей, насамперед в період цвітіння, а це в кліматичних умовах Одеської області - із середини липня до настання осінніх заморозків. В цей час серед населення спостерігається алергічне захворювання - амброзійний поліноз (осіння сінна лихоманка), що викликається дією квіткового пилка амброзії, який потрапляючи в очі, ніс та бронхи призводить до погіршення зору, підвищення температури тіла, різкого запалення сльозових оболонок, верхніх дихальних шляхів та приступів бронхіальної астми.

    Амброзія розмножується насінням, яке утворюється у великій кількості. Добре розвинені рослини можуть давати по 30-40 тисяч насінин, а окремі екземпляри до 80-100 тисяч. Насіння амброзії зберігає схожість у ґрунті до 40 років. Маючи дуже сильну кореневу систему, надмірно висушує і виснажує ґрунти, а при високому рівні забур’яненості культурні рослини гинуть.

    Ефективними способами боротьби з амброзією є обробка гербіцидами, виривання поодиноких рослин з корінням та проведення скошування до початку цвітіння.

    Враховуючи надзвичайно велику шкідливість цього бур’яну, як для сільського господарства так і для здоров’я людини, боротьба з ними є одним з важливих і першочергових завдань усіх землекористувачів.

    Зважаючи на вищезазначене, просимо Вас провести заходи, направлені на ліквідацію амброзії полинолистої в максимально стислі строки, для забезпечення надійного захисту від розповсюдження в районі цього небезпечного бур’яну.

 Управління економічного та агропромислового розвитку

Ізмаїльської районної державної адміністрації