21.04.2016

Відбувся районний семінар з організації інклюзивного навчання

Концепція інклюзивної освіти відображає одну з головних демократичних ідей - усі діти - цінні й активні члени суспільства. Навчання в інклюзивних освітніх закладах корисне як для дітей з особливими освітніми потребами, так і для інших  дітей, членів родин та суспільства в цілому.

20 квітня для директорів та заступників директорів шкіл Ізмаїльського району відбувся семінар "Організація інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами. Перші кроки. Досягнення та проблеми".  Семінар проходив на базі Матроського НВК, який є одним з семи навчальних закладів району, що в 2014-2015 роках приймали участь у міжнародному проекті "Іновест. Східне партнерство в сфері педагогічних інновацій в рамках інклюзивної освіти". Також Матроський НВК - один з закладів району, який в 2015-2016 н.р. впровадили інклюзивні класи та ввели посади асистентів вчителя. 

На початку зустрічі начальник відділу освіти Ізмаїльської райдержадміністрації Тетяна Якименко окреслила мету та актуальність  проведення семінару  саме на базі Матроського НВК. У заході також прийняла участь голова Матроської сільської ради Наталя Курилова, яка, ще працюючи на посаді директора школи, першою розпочала роботу по впровадженню інклюзивного навчання.

Управлінським досвідом впровадження інклюзивної освіти у навчально-виховний процес поділилися директор Матроського НВК  Лариса Стоянова, заступник директора та промоутер міжнародного проекту "Іновест Ольга Довбишенко. Практичну частину своєї роботи презентували шкільний практичний психолог Тетяна Соловйова, вчитель 4 класу (у ньому навчаються діти з особливими освітніми потребами) Наталя Лапановська, асистент вчителя Оксана Коваль. Доповідачі не тільки  поділилися напрацьованим досвідом, а також надали рекомендації та поради щодо організації навчання в інклюзивних класах, складання індивідуальних планів розвитку дитини, психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами. 

Багато запитань та жваве обговорення з боку присутніх керівників викликав виступ Ніни Бирки, заступника директора з навчально-виховної роботи Ларжанського НВК, в якому також відкриті інклюзивні класи та працюють асистенти вчителя. 

Підводячи підсумки семінару, присутні зазначили важливість окреслених проблем, а також  підтримали ідею проведення системи семінарів  для різних категорій вчителів та керівників з питань  інклюзивного навчання.

 

 

Відділ освіти Ізмаїльської райдержадміністрації