13.03.2015

В Бросківській школі відзначили 200-річчя з Дня народження автора Українського Державного Гімну М.М.Вербицького

Михайло Вербицький – український священик, композитор, диригент, громадський діяч, автор музики до Українського Державного Гімну.

В цьому році українська громадськість відзначила 200-річчя з дня народження Михайла Михайловича.

Його пісня-гімн «Ще не вмерла Україна» вперше прозвучала 150 років тому, як заключний номер шевченківського концерту, влаштованого в Перемишлі 10 березня 1865 року на роковини смерті Тараса Шевченка. Популярність твору М. Вербицького постійно зростала, його виконання стало частиною усіх святкових патріотичних концертів. І тільки 6 березня 2003 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний гімн України».

З нагоди відзначення цих двох дат у Бросківській школі пройшов ряд заходів, зокрема класними керівниками 2-11 класів проведено інформаційні та пізнавальні хвилинки на виховних годинах "Українські пісні - гімни", шкільним бібліотекарем організовано виставку "Національний гімн України", вчителем музики Фоміною О.Є. на уроках музики у 7 класах - виховний захід "Велична і трагічна історія гімну "Ще не вмерла України", де вчитель розповів історію створення одного із головних символів України, ознайомив із життєвим та творчим шляхом М. Вербицького.

 

 

Відділ освіти Ізмаїльської райдержадміністрації