03.07.2018

Щорічна відпустка працівника-особи з інвалідністю

До Управління соціального захисту надійшло запитання щодо можливості працівника-особи з інвалідністю піти у щорічну відпустку, не відпрацювавши перших шість місяців.

 

Роз’яснюємо: на відміну від звичайних працівників, працівники з інвалідністю, які недавно влаштувалися на роботу та ще не відпрацювали перших шість місяців, можуть піти в щорічну оплачувану відпустку повної тривалості. Крім того, працівники з інвалідністю, які вже тривалий час працюють в установі, мають право піти у щорічну відпустку в зручний для них час (ст. 10 Закону України «Про відпустки» з останніми змінами від 19.12.2017 № 2249-VІІІ; далі — Закон про відпустки).

Тривалість щорічної основної відпустки становить для осіб з інвалідністю:

 I і II груп — 30 календарних днів,

 III групи — 26 календарних днів (ст. 6 Закону про відпустки).

Відпустка без збереження заробітної плати тривалістю до 30 календарних днів щорічно надається особам з інвалідністю III групи, тривалістю до 60 календарних днів щорічно — особам з інвалідністю I та II груп (п.6 та 7 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки).

 

За консультаціями звертайтеся до відділу соціально-трудових відносин Управління соціального захисту населення Ізмаїльської райдержадміністрації за адресою: м.Ізмаїл, вул.Покровська, 48, кабінет 12, або за телефоном (04841) 2-16-37.

 

Головний спеціаліст відділу соціально-трудових відносин

Управління соціального захисту населення Ізмаїльської РДА                        Ольга Мінюк