04.09.2018

Про підвищення заробітної плати педагогам закладів дошкільної освіти

До Управління соціального захисту населення Ізмаїльської районної державної адміністрації надійшли запитання від працівників дошкільних закладів освіти щодо можливого підвищення заробітної плати з 1 вересня 2018 року.

 

Що відомо про ймовірність підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкілля з 1 вересня 2018 року?

 

На початку 2018 року Уряд повідомляв, що питання підвищення заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти розглядатимуть за підсумками виконання Державного бюджету за І півріччя.

 

Наразі відомо, що Федерація профспілок України отримала відповідь Мінсоцполітики від 10.08.2018 щодо питання підвищення мінімальної заробітної плати. На його основі ЦК Профспілки працівників освіти і науки України склав роз’яснення, зауваживши, що мінімальна заробітна плата з 01.01.2018 становить 3723 грн, а це на 7,2% нижче фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб у цінах січня цього року (4011 грн). У червні такий розрив зріс до 13,3% (фактичний прожитковий мінімум для працездатних осіб склав 4923 грн). За даними Державної казначейської служби недовиконання дохідної частини бюджету за І півріччя 2018 року становить 14,9 млрд. Таким чином, немає можливості встановити мінімальну заробітну плату у розмірі 4200 грн, щоб забезпечити гарантований державою мінімальний рівень оплати праці. Одначе у ІІ половині року Уряд ще розглядатиме можливість підвищення розміру мінімальної зарплати.

Отже, варто сподіватися, що заробітна плата буде підвищена.

 

 

 

Головний спеціаліст відділу соціально-трудових відносин

Управління соціального захисту населення Ізмаїльської РДА                       Ольга Мінюк